Aktürk Kocaeli’den İstanbul’a aday oldu

İlimizde faaliyet gösteren Özel İlgi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Merkezi’nin ortağı Hüseyin Aktürk, CHP’ye milletvekili aday adaylığı başvurusunu İs...

BÜYÜT

İlimizde faaliyet gösteren Özel İlgi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Merkezi’nin ortağı Hüseyin Aktürk, CHP’ye milletvekili aday adaylığı başvurusunu İstanbul 3. Bölge için yaptı.

İlimizin tanınmış iş adamlarından Özel İlgi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Merkezi’nin ortağı Hüseyin Aktürk, CHP’den İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu. KYÖD’de ilimiz basın mensuplarıyla bir araya gelerek adaylığını duyuran Aktürk, “Kocaeli’nin de vekili olacağım” dedi. Aktürk şöyle konuştu “Biz bir Türkmen boyuyuz. Yaklaşık 50- 60 bin kişilik bir nüfusa sahibiz. Ailemin arasından kendimi yetiştirerek Kocaeli’ne geldim. 10 yıldır burada çalışıyorum. Arkadaşlarım ve çevrem burada. Ben Kocaeli’ne de hizmet edeceğim. Kocaeli’nin de vekili olacağım. Bir milletvekilinin bir ile faydası dokunuyorsa benim en çok Kocaeli’ne faydam dokunacak.”

Hüseyin Aktürk
Tokat'ın Zile ilçesi, Karşıpınar Köyü’nde doğdu. İki yaşında iken annesini veremden kaybetti, anneannesince yetiştirdi. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 2000 yılında Kocaeli SSK Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak göreve başladı. Milli Pediatri Derneği, Kocaeli Tabip Odası, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES), Kocaeli Doğa Sporları Kulübü (KODOSK), Kocaeli Yükseköğrenim Derneği (KYÖD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE ), Kocaeli Tokatlılar Derneği, Karşıpınar Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde görev aldı. Doktor Aysun Şikar ile evli.

25 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR