HAS Parti’nin aday adayları: Partimizin baraj sorunu yok

HAS Parti’den milletvekili aday adayı Atilla Ertuğrul, Ergün Kös, Çetin Aykan ve Mustafa Süreyya Susam önceki akşam Derince İlçe Teşkilatı’nda yaptıkl...

BÜYÜT

HAS Parti’den milletvekili aday adayı Atilla Ertuğrul, Ergün Kös, Çetin Aykan ve Mustafa Süreyya Susam önceki akşam Derince İlçe Teşkilatı’nda yaptıkları açıklama, baraj sorunu olmadığını söyledi.

HAS Parti’nin milletvekili aday adayları, kendilerini partililere tanıtmak için gruplar halinde ilçe teşkilatlarını ziyaret ediyor. Milletvekili aday adaylarından Atilla Ertuğrul, Ergün Kös, Çetin Aykan ve Mustafa Süreyya Susam önceki akşam Derince İlçe Teşkilatı’ndaydı. İlk olarak söz alan HAS Parti Derince İlçe Başkanı Hasan Malo, milletvekili adaylarını Ankara'nın değil teşkilatların belirleyeceğini söyledi. Aday adaylarının gruplar halinde üç gün boyunca teşkilatlarda olacağını belirten Malo, pazar günü yapılacak ön seçim sonucunun seçim bitiminde hemen açıklanacağını söyledi. Ardından milletvekili aday adaylarının ortak açıklamasını Kös okudu.

KURTULMUŞ EN ŞANSLI
Kös, Türkiye'nin en büyük araştırma şirketlerinden Andy-Ar'ın 12 Eylül referandumunu tahmin etmede birinci olduğunu ve 20 ilde 4436 kişiyle yapılan araştırmada HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un en şanslı lider olarak görüldüğünü aktardı. Kös, “Araştırmaya katılanların yüzde 42.4’ü Numan Kurtulmuş'u yeni dönemin en şanslı lideri olarak görüyor. Yüzde 35.3'ü de Türkiye'de yeni bir siyasi oluşuma ihtiyaç olduğunu söylüyor.

CHP OYU ARTMADI
Yapılan araştırmada halkımızın yüzde 7.3 ü HAS Parti'ye oy veririm diyerek, bugün için gerçek oyumuzun 7.3 olduğunu net olarak gösteriyor. Partimiz yeni kurulmasına rağmen kısa zamanda bu orana ulaştık. Yine bu araştırmada yüzde 42.4, yeni dönemde oy vermese bile Numan Kurtulmuş'u lider olarak görmek istiyor. Bu da oyumuzu arttırıp rahatlıkla barajı geçecek durumda olduğumuzu gösteriyor. Yüksek performans ile partimizi tanıtacağız” dedi. HAS Partili'ler, CHP'nin oyunun artmadığını, “muhafazakar oyları bölerseniz, CHP iktidara gelir” iddiasının geçersiz olduğunu vurguladı.

ADAY ADAYLARI SÖZ ALDI
Kös'ün açıklamayı okumasından sonra diğer aday adayları söz aldı. Adaylar önce kendilerini kısa bir şekilde tanıttı. Aday adaylarından Aykan partiye teveccüh olduğunu, TBMM'ye girmek zorunda olduklarını, daha mutlu bir yarın getireceklerine inandıklarını söyledi. Ertuğrul partisinin asla firavunlaşmayacağını söyledi. Son olarak söz alan Susam ise hiçbir şekilde listede beklentisi olmadığını söyledi.

30 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR