Akar: Söyledikleri de, açılışları da yalan

Pirelli Fabrikası’nda 23 yıl çalışan, daha sonra milletvekili seçilen ve partisi CHP tarafından 7 Haziran seçimleri öncesinde yeniden aday gösterilen...

Pirelli Fabrikası’nda 23 yıl çalışan, daha sonra milletvekili seçilen ve partisi CHP tarafından 7 Haziran seçimleri öncesinde yeniden aday gösterilen Haydar Akar’a Pirelli çalışanları hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Akar, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal ve İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ev sahipliği yaptı. Ziyarette işçi hakları ile ilgili konuşan Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize gelmesini de sert ifadelerle değerlendirdi.

 

“ÖNEMLİ BİR FOTOĞRAF”

Buluşmada ilk olarak konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “İşçi kardeşlerimiz, kendi içlerinden çıkarak, Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmak için çaba gösteren bir dostlarını ziyaret etmişler. Bu fotoğraf bizim için çok önemli. İktidarın tüm kurumlara baskı yaptığı bir devirde bu destek çok önemliydi” dedi.

 

“EMEĞİN YANINDAYIZ”

Ziyarette konuşan CHP Milletvekili Haydar Akar ise, “Biz emekten yanayız. Buraya gelmekle bizi onurlandırdınız. Orada da emeğin yanındaydım. Emekten yana tavrımızı, korkarak, saklanarak değil açıkça gösterdik, korkmadık. Bugünde korkmuyoruz. En düşük ücret alan işçi sınıfından bir grupsunuz. Durumunuza bakarak Türkiye’nin halini görün. Herkes çocuğunun geleceğinden ve yaşamından endişeli” ifadelerini kullandı.

 

“ÖRGÜTLENME HAKKI ELİNİZDEN ALINIYOR”

Fabrikada her yıl bine yakın sanat okulu vatandaşın geçici olarak görevlendirildiğinden bahseden Akar, “Bin kişinin yüzde 10’u bu şansı yakalayabiliyor. Onun dışındaki tüm fabrikalar işçileri asgari ile çalıştırıyorlar. Örgütlenme haklarını ellerinden alıyorlar. TÜVTÜRK’e gittik, orada da örgütlenmeye çalıştıkları için herkesi kapı dışına koymuşlar. Tam 48 vatandaş işsiz kalmış. Boru fabrikası sırf sendikayı sokmamak için tüm işçileri kapı önüne koymuş. AKP döneminde işçi lehine hiçbir sonuç çıkmadı. Bu sorunları CHP olarak biz çözeceğiz” dedi.

 

“İŞSİZLER KOCAELİ’YE GELİYOR”

İşçilerin yerel seçimlerde AKP’nin 13 ilçede başarı yakalamasını hatırlatması üzerine Akar, “Her yıl Kocaeli 40-50 bin büyüyor. Anadolu’da işsiz, aşsız kalmış insanlar buraya geliyor. Bunlar da AKP’nin yığınla oy aldığı illerden geliyor. Bu Kocaeli’de bizim siyaset yapma durumumuzu zorlaştırıyor. Kocaeli’de Türkiye’den 5 puan fazla alıyorlar. Bir insan sandığa giderken neyi değerlendirmeli? İşçi sınıfıysa haklarını, çocukların iyi sağlık, eğitim ve hizmet alıp almadığını düşünmeli. Ona göre oy vermeli” şeklinde konuştu.

 

“13 YILDA SORUNLAR ÇÖZÜLMEDİ”

İlimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ziyaretini değerlendiren Akar, “Cumhurbaşkanımız geliyor, konuştuğu 10 cümleden 9’u yalan. Yine sahte ve 195 tane yalan açılış yapacaklar. Cengiz Topel’e indirecekler. Tramvayın sahte temellerini atacaklar. Milleti kandırmak için çalışacaklar. Genel ve yerelde 13 yıllık AKP döneminde toplumun ihtiyaç duyulan hiçbir problemini çözememiştir. Yeni bir üretim tesisi bu ülkeye kazandıramadılar” sözleriyle eleştirilerde bulundu.Hilal GÜDÜCÜ

18 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

nurhan - alperen 80 yılda yapılanları afiyetle yediniz biz gelir yine üretiriz sizi doyurmak zor vergiler diz boyu

Yanıtla . 0Beğen 18 Nisan 15:23
01

alperen - 80 yılda yapılanlar katlandı gitti yaptığınız kokteyl heykel ve hırsızlık bunlarla gurur duyabilirsin

Yanıtla . 0Beğen 18 Nisan 15:23
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR