“Bölücülük Paketi”

İşçi Partisi Kocaeli İl Başkanı Neval Sağdıç yaptığı basın açıklamasında, pazartesi günü açıklanan demokratikleşme paketini “Bölücülük paketi” olarak...

BÜYÜT


İşçi Partisi Kocaeli İl Başkanı Neval Sağdıç yaptığı basın açıklamasında, pazartesi günü açıklanan demokratikleşme paketini “Bölücülük paketi” olarak değerlendirdi.
İşçi Partisi Kocaeli İl Başkanı Neval Sağdıç, partisinin İl Binası’nda düzenlediği basın açıklamasıyla partinin demokratikleşme paketiyle ilgili düşüncelerini belirtti. AKP Hükümeti ve Başbakan Erdoğan’a yüklenen Sağdıç, paketi Türkiye’nin önüne konulan bölünme ve parçalanma programı olarak değerlendirdi.
“AKP-PKK İŞBİRLİĞİ”
Paketin cumhuriyet, millet ve devlet düşmanlığı içerdiğini söyleyen Neval Sağdıç “Bölücülere ve Sevr dayatmacılarına selam, azınlıklara bir parmak bal, tarikatlara kepçeyle kazanç çıktı” diye konuştu. Paketin AKP-PKK işbirliğinin bir ürünü olduğunu ifade eden Sağdıç “Bu paketle tüm engellere rağmen çağdaşlaşma yolundaki Türkiye Cumhuriyeti, gerici ortaçağa doğru gidişte hızlanacaktır” dedi.
“TÜRK ULUSUNA BİR DAYATMA”
“Bu paket laik Türkiye Cumhuriyeti ile bir hesaplaşma ilanıdır” diyen Sağdıç, bu paketin Türk ulusuna uygulanacağını ancak toplumsal katmanların görüşlerinin alınmadığını belirtti. Paketin dayatmacı bir zihniyetle bölücü terör örgütü ile yapılan pazarlıklar sonucu belirlendiğini ifade eden Sağdıç “Her nedense söz hakkı ve hazırlanışı halka sorulmamıştır. Sadece dış güçlerin ve İmralı’nın kararıyla Türk Ulusuna dayatma yapılmaktadır” dedi.
“BÖLÜNMENİN ALTYAPISI”
Neval Sağdıç, öğrencilerin Andımızda vatana bağlılığını ve yurttaşlık kimliğini ilan ettiklerini, bunun yasaklanmasının Türk Milleti’ni yasaklamaya çalışmak olduğunu söyledi. Kamuda türbana serbestliğin tarikatlara özgürlük olduğunu dile getiren Sağdıç, çoklu hukuka izin verilerek laikliğin son kurum ve kurallarını yıkılmaya çalışıldığını ifade etti.
“EGEMENLİĞE GÖZ DİKİLDİ”
İl ve ilçe isimlerinin değiştirilme adımıyla Türkiye Cumhuriyeti egemenliğine göz dikildiğini söyleyen Neval Sağdıç “Cumhuriyetin adım adım ortaçağa dönüştürüleceği ortadadır. Cumhuriyetin Çağdaş Tunceli’sini Ortaçağın Dersim’i yapmakla başlayarak bütün Türkiye’nin adı hedefe konmaktadır” dedi. Seçim barajını indiriminin bir aldatmaca olduğunu dile getiren Sağdıç “Dar bölge sistemi, yüzde 10 olan barajı daha da yükseltmektedir. Baraj aldatmacası sonu görünen Akp’nin son çırpınışlarının ilanıdır” diye konuştu.
“HEDEF ATATÜRK İLE BİRLEŞEN HALK”
Demokrasi paketinin Anayasa’ya aykırı olduğuna dikkat çeken Neval Sağdıç, “Anayasa’ya göre izne tabi olmayan toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı, valilerin keyfine bırakılmaktadır. Toplantının yerine de, amacından sapıp sapmadığına da valiler karar verecek. Valiler istedikleri anda toplantının bitirilmesine karar verebilecek. Hedef Türk Bayrağı altında Atatürk ile birleşen halktır” dedi. Başbakan Erdoğan’ın 27 Mayıs ile ilgili sözlerine de cevap olarak Sağdıç, 27 Mayıs’ı millet ve ordunun Hürriyet Devrimi olarak niteledi. 27 Mayıs’ın demokrasi atılımı olduğunu dile getiren Sağdıç “Kemalist devrimin, özgürlük ve demokrasi atılımı olan 27 Mayıs’a düşmanlık; Atatürk, demokrasi ve özgürlüğe düşmanlıktır” şeklinde konuştu

03 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR