AGD başkanı Gürsoy; “şahsiyetli durun”

Peki, düne kadar neredeydiniz? Neden sessiz kaldınız, görmezden geldiniz, duymak istemediniz?” açıklamasında bulundu. Anadolu Gençlik Derneği (AGD)...

Peki, düne kadar neredeydiniz? Neden sessiz kaldınız, görmezden geldiniz, duymak istemediniz?” açıklamasında bulundu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kocaeli Şubesi her ay düzenli olarak yaptığı divan toplantılarını ara vermeden sürdürüyor. Fuar içinde yer alan Sivil Toplum Merkezi’nde il ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla Ocak ayı divan toplantısı yapıldı. Kuran­ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantı da kürsüye çıkan Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şube Başkanı Samet Gürsoy, “Müslümanlık, şahsiyetli bir duruş gerektirir. Bugün bazı cemaatlerin yapılan adaletsizliğe ses çıkardığını görüyoruz. Peki, düne kadar neredeydiniz? Neden sessiz kaldınız, görmezden geldiniz, duymak istemediniz?” diye konuştu.

 

MUHASEBE YAPIYORUZ

Her ay düzenli olarak divan toplantılarımızı sürdürüyoruz diyen Gürsoy “İnandığımız değerler için ne yapıyoruz, neler yapabiliriz ya da neler yapmadık diye kendimizi muhasebe ediyoruz. Hesap vermeden, hesaba çekmeliyiz. Belki sıkıcı gelebilir ama istişare kültürünü benimsemeden de sağlıklı kararlar alınamaz. Ayrıca bu divan toplantılarımıza katılımı nasıl arttırabiliriz diye arkadaşlarımız ile hedefler belirliyoruz. Bu hedefler sayesinde başarı gelmektedir” ifadelerini kullandı.

 

MÜSLÜMANLARIN SELAMETİ BATILILARA KALMIŞ

Ülkemizde ve dünyamızdaki kaos ortamını hepimiz görüyor, okuyor ve yakından takip ettiklerini belirten Gürsoy “Suriye’de artan gerilim, ülkemize sıçramaya devam ediyor. Yine 150 bin Suriyeli Türkiye sınırına dayandı. Cenevre toplantısı düzenleniyor. 2 kere iptal edildi. Üçüncü de yine bir araya gelinmeye çalışılıyor. Ne yapılacak burada? Suriye’deki sıkıntılara çözüm aranıyormuş. Müslümanların selameti Batılılara kalmış… Ne kadar üzücü bir durumdur. Batılılardan medet bekleniyor” dedi.

 

İSLAM BİRLİĞİ GEREKİYOR

Yıllardır söylüyoruz, söylemeye de devam ediyoruz diyen Gürsoy “Bugün Türkiye’nin de İslam coğrafyasının da selameti İslam Birliğinden geçiyor. Kıbrıs Harekâtı’nda vermediğimiz kadar şehit verdik Güneydoğu’daki operasyonlarda. Hendekler kazılmış, şehir savaşı yapılıyor. Esnaf kepenk kapatmış, insanlar göç etmek zorunda kalmış. İslam ile yeniden buralar yoğrulmadan, huzur ve refah gelmez” şeklinde konuştu.

 

KAYIP GENÇLİK

Gençlerin kaybedildiğine dikkati çeken Gürsoy “Sokağa, caddeye çıktığımızda bakıyoruz etrafımıza… Bu gençlik bizim gençliğimiz midir? Tanıyamıyoruz. Siyer, fıkıh, ilmihal öğretmeye çalışıyoruz. Gençlik biraz sıkıya gelince kaçıyor. Yanımızdakini de sıkmadan, kaybetmeden bir şeyler vermeye çalışıyoruz. Kadim medeniyetimize yeniden sarılmalıyız ve var gücümüzle çalışmalıyız” dedi.

 

ŞAHSİYETLİ DURUŞ

Müslümanlık, şahsiyetli bir duruş gerektirir diyen Grüsoy “İsim vermek istemiyorum, bugün bazı cemaatlerin yapılan adaletsizliğe ses çıkardığını görüyoruz. Peki, düne kadar neredeydiniz? Neden sessiz kaldınız, görmezden geldiniz, duymak istemediniz? O kadar ahlaksızlık yapılırken başınızı kuma gömmeyi tercih ettiniz. Şimdi kendi yurtlarınıza, camilerinize dokulunca ses çıkartıyorsunuz. Hakikat tektir ve biz buna inanıyoruz” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK 

06 Şubat 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR