Minik itfaiyeciler görev başında

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’na gelen çocuklar, İtfaiyenin uygulamalı eğitim parkurunda itfaiyeci olup yangın s...

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’na gelen çocuklar, İtfaiyenin uygulamalı eğitim parkurunda itfaiyeci olup yangın söndürüyor.

 

MESLEKİ BİLGİLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı ikinci gününde de dolu dizgin devam ediyor. Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki etkinlik alanlarında çocuklar ilginç gösteri ve şovlarla masalsı bir yolculuğa çıkıyor. Eğitici ve eğlendirici atölyelerde de mesleklere yönelik bilgi sahibi oluyor.

 

YANGIN SÖNDÜRME SİMÜLATÖRÜ

Bu kapsamda kurulan stantlardan biri de Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine ait. Çocuklar İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan platformda yangın söndürmenin inceliklerini öğreniyor. İtfaiye kıyafetleri giydirilen çocuklar, antika itfaiye aracında fotoğraf çektiriyor. Ardından denge ve merdivenli parkuru geçerek simülatörde yangın söndürüyor. Parkuru başarıyla tamamladıkları için katılım belgesi alan çocuklara çektirdikleri fotoğraflar da etkinlik sonunda hediye ediliyor.

24 Nisan 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR