Santek’14’e 20 bin ziyaretçi bekleniyor

Kapılarını 25-28 Eylül tarihlerinde açacak olan Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı Santek’in ikincisiyle alakalı dün KSO binasında basın açıklama...

Kapılarını 25-28 Eylül tarihlerinde açacak olan Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı Santek’in ikincisiyle alakalı dün KSO binasında basın açıklaması gerçekleştirildi. KOTO, MARKA ve KSO tarafından düzenlenen Büyükşehir Belediyesi, Halk Bank, IFMA, KOSGEB’in de destek verdiği Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek Santek Fuarı’na 20 bine yakın ziyaretçinin gelmesi hedefleniyor.

 

ÇOK SAYIDA SPONSOR FİRMA

Toplantıya KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KOTO Başkanı Murat Özdağ ve ilgililer katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ayhan Zeytinoğlu, fuarın ilkinin geçen yıl 11 bin metrekarelik alan üzerinde yapıldığını belirterek, “Santek Fuarı’na Tüpraş, Ford, Pirelli, Sarkuysan, Kibar Holding Polisan DYO, Diler ve benzeri lider firmalar sponsor olacak” dedi.


DENİZ KUVVETLERİ DE KATILACAK

Bu firmalar yanı sıra Halk Bank’ın da Fuar’a sponsor olduğunu kaydeden Zeytinoğlu, “Deniz Kuvvetleri Komutalığı ile Aselsan da ikili görüşmeler yapmak üzere satın alma ekipleriyle birlikte stantlarıyla yer alacak. Türk firma temsilcilerini yabancı firmalarla buluşturan Match4Industry etkinliği de bu sene tekrar gerçekleştirilecek” şeklinde konuştu.


101 FİRMA KAYIT YAPTIRDI

Bu fuarın Kocaeli’nin fuar merkezi olmasını istediklerine dikkat çeken Ayhan Zeytinoğlu, “Şu an 101 firma fuara kayıt yaptırdı, bu sayının daha da artacağını düşünüyoruz. Geçen yıl 11 bin civarında ziyaretçi fuara geldi. Bu sayının bu yıl 20 bini bulmasını hedefliyoruz. Ancak ziyaretçi sayısından çok ziyaretçi niteliği önemli” dedi.


AKTİF KULLANILMALI

Ardından söz alan Murat Özdağ da ziyaretçilerin niteliğine önem verdiklerine dikkat çekerek, “Önemli olan bu fuar alanının hayata geçmesiydi. Sanayicinin malını satması anlamında firmaları buradaki üreticimizle bir araya getireceğiz. Kocaeli’nin Fuar alanını daha aktif kullanması gerek” diyerek sözlerini tamamladı.

21 Ağustos 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR