“Ülkem için engel tanımıyorum”

Ford Otosan’ın “1 Ford Dene, 1 Okul Yenile” sloganı ile geçtiğimiz başlatılan kampanya ile 9 ilde 9 okul engelli dostu olarak yenilendi. Projeye dahil...

BÜYÜT


Ford Otosan’ın “1 Ford Dene, 1 Okul Yenile” sloganı ile geçtiğimiz başlatılan kampanya ile 9 ilde 9 okul engelli dostu olarak yenilendi. Projeye dahil olan aralarında Kocaeli’nin de olduğu 9 ilde toplam 2624 öğrenciye engelli bireylerle daha doğru iletişime geçmek üzere Farkındalık Eğitimi verildi.

Ford Otosan tarafından geçtiğimiz Mayıs ayı sonunda “1 Ford Dene Engelliler için 1 Okul Yenile” sloganıyla başlatılan ve Koç Holding’in Ülkem için Engel Tanımıyorum projesi çatısı altında yürütülen proje dahilinde 9 ilde engelli dostu haline getirilen okullara Kocaeli’nde de Özdebir Özel Eğitim Uygulama Merkezi de dahil edildi. Ford Esoto Bayisi’nin desteğiyle okulun fiziksel şartlarında iyileştirmeler tamamlandı ve öğrencilerin keyifle dış alanda oyun oynayabilecekleri bir alan Merkez’e kazandırılmış oldu. Gerçekleştirilen proje kapanış toplantısına Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yavuz, Ford Otosan Satış, Satış Sonrası ve Saha Operasyonları Direktörü Özgür Yücetürk, Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş, Ford Otosan İlköğretim Okulu, Atafen Koleji ve Özdebir Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri katıldı.

GELECEĞİN GÜVENCESİ
Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada; “Destek verdiğimiz projelerden biri olan ve Koç Holding tarafından yürütülen ‘Ülkem İçin’ Projesi, Koç Topluluğu şirketleri, çalışanları, bayileri ve tedarikçileri arasında sosyal sorumluluk olgusunu yaygınlaştırarak, toplumsal sorunlara karşı daha katılımcı bir tutum geliştirmeyi hedefleyen bir çatı projedir. Bu kapsamda ‘Ülkem için’ projesinin pazarlama faaliyetlerimize entegre edilmesiyle birlikte “1 Ford Dene 1 Okul Yenile Projesi” ortaya çıktı. Ancak bu proje ile okullara ve geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza ulaşabildiğimiz için çok mutluyum. Okullarda yürüttüğümüz farkındalık eğitimlerimize devam ederek çok daha fazla sayıda gencimize ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

FARKINDALIK EĞİTİMİ
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yavuz ise özel sektörün bu tür projeleri ile eğitime destek olmalarının önemine vurgu yaparak Ford Otosan ve Esoto için hazırlanan plaketleri Işıl Kayan, Nursel Ölmez Ateş ve Özgür Yücetürk’e törenle teslim etti. Etkinlik süresince aynı zamanda Ford Otosan Gönüllü Eğitmeni Gonca Sofuoğlu ve Esin Kahyaoğlu tarafından iki seansta düzenlenen “Farkındalık Eğitimleri” ile Ford Otosan İlköğretim Okulu, Atafen Koleji ve Özdebir Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerine engelliliğin ne olduğu ve engellilerin sorunlarına nasıl doğru yaklaşım gösterebilecekleri yönünde yöntemler anlatıldı.

13 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR