İzmit Belediyesi’ne anlamlı destek

Kendi bünyesinde stajyer olan Çevre Mühendisliğinde okuyan öğrenciler, evlerinde biriktirdikleri bitkisel atık yağları belediyeye teslim ederek proje...

BÜYÜT

Kendi bünyesinde stajyer olan Çevre Mühendisliğinde okuyan öğrenciler, evlerinde biriktirdikleri bitkisel atık yağları belediyeye teslim ederek projeye destek oldular.

 

AYDA 500-1000 LT ATIK YAĞ

Projenin ilk dönemlerinde hanelerden ayda ortalama 30-40 litre atık yağ toplandığını, şimdilerde ise bu rakamın yapılan eğitimler ve bilgilendirme çalışmaları sayesinde 500-1000 lt civarında olduğunu belirten İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri vatandaşlarımızın projeyi böylesine kabullenip, çevreye bu denli duyarlı olmasından gayet mutlu.

 

ARAYIN GELİP ALALIM

Vatandaşlarımız evlerinde yaptıkları kızartmalardan ve yemeklerden oluşan atık yağları lavaboya dökmeyerek ayrı biriktiriyor. Bu sayede hem çevre kirliliği oluşmuyor hem de doğal kaynaklarımız korunuyor.  Vatandaşlarımızın 318 00 77 numaralı telefon aranarak atık yağları evlerden aldırabildiklerini, bu konudaki çalışmaların devam ettiğini belirten İzmit Belediyesi yetkililer vatandaşlarımız biriktirdikleri yağların 4-5 lt olduktan sonra belediyeyi aramaları konusunda bilgilendirdiler.

28 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR