Gürfidan: Carrefour, esnafın ekmeğiyle oynuyor

S.S. Körfez Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Muzaffer Gürfidan, CarrefourSA otoparkı içerisinde inşa edilen oto bakım servisi için çarpıcı açıklamalarda bu...

BÜYÜT

S.S. Körfez Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Muzaffer Gürfidan, CarrefourSA otoparkı içerisinde inşa edilen oto bakım servisi için çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gürfidan “Ekmeğimize göz koyarlarsa, sonuçlarına katlanırlar” dedi.

Yıllar önce ilimizde büyük bir şubesini açan ve otopark içerisine lastik değişim merkezi inşa eden CarrefourSA yeni bir yatırım yapıyor. Lastik değişim merkezini yıkarak yeni ve daha kapsamlı bir oto bakım servisi inşa etmek için çalışmalara başlayan AVM yönetimine büyük tepki geliyor. AVM yönetimine en sert tepki S.S. Körfez Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Gürfidan’dan geldi.

ÖZVERİ GÖSTERİYORUZ
Gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulunan Gürfidan şu ifadeleri kullandı “Biz oldukça profesyonel çalışan bir sanayi çarşısıyız. Bizim benzerimiz sanayi bölgelerinde meydana gelen patlama ve benzeri olayların yaşanmaması için çabalıyoruz. Bunun için elimizden gelen özveriyi gösteriyoruz. İlimizde elinden gelen bütün özverisiyle çalışan bir sanayi çarşısı var. Ancak son günlerde yaşanan olaylar bizleri üzüyor.

BİZE HAKSIZLIKTIR
Son aldığımız duyumlar çerçevesinde CarrefourSA bahçesine bir oto bakım merkezi inşa edildiğini duyduk. Eskiden beri burada bir lastik bakım ünitesi vardı. Biz buna hiç ses çıkarmadık. Ancak şimdi yapılacak olan bakım merkezi çok kapsamlı. Ön takımdan, far değiştirmeye, lastik bakımından her türlü yağ değişimine kadar birçok alanda hizmet verecek. 1 kilometre ilerisinde sanayi çarşısı olan bir yerden bahsediyoruz, bu bize haksızlıktır.

40 BİN MÜŞTERİ KAYBEDERLER
Söz konusu alana inşa edilmeye başlanan bakım merkezi sanayi çarşımızdaki birçok esnafımızın işlerini yüzde 50 düşürecektir. Bizler burada 10 bin çalışanı olan bir kurumun parçalarıyız. CarrefourSA bilmelidir ki bu inşaat devam ederse hiçbir çalışanımız ve yakınları oradan alışveriş yapmayacaktır. Bu yaklaşık 40 bin kişilik bir müşteri kaybıdır. Ekmeğimize göz koyarlarsa, her türlü sonuçlarına katlanırlar.”

10 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR