4 kooperatifin başkanı Büyükakın’a sahip çıktı

Gölcüklü kooperatif başkanları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın’ın Özcan Karakoç’a saldırmasıyla ilgili; “Tahir Bey’i h...

BÜYÜT

Gölcüklü kooperatif başkanları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın’ın Özcan Karakoç’a saldırmasıyla ilgili; “Tahir Bey’i hepimiz tanıyoruz. O asla öyle bir davranışta bulunmaz” dediler

Gazetemizde dün yer alan ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın’ın bir kooperatif başkanına saldırmasıyla ilgili çeşitli ifadeler içeren haber sonrasında Gölcüklü kooperatif başkanları Tahir Büyükakın’a sahip çıktı. Gazetemize çeşitli açıklamalarda bulunan başkanlar adına ilk olarak Gölcük Şehiriçi Kooperatif Başkanı Halil İbrahim Çelik konuştu. Çelik konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

TOPLANTI 11 AY ÖNCE İDİ
“İki yıl önce Özcan Karakoç İhsaniye Kooperatif Başkanı oldu. O döneme kadar Gölcük’te bizim en ufak bir sorunumuz yoktu. Kimsenin bir yolcuyu 5 – 10 dakika bekletmeye hakkı yok ancak Özcan Bey 2 kilometrelik yol için yolcuları yarım saat bekletmek istiyor. Beyefendi 4 – 5 ay önce bir toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanına bir dosya ilettiğini söylüyor. O toplantı bundan tam 11 ay önce idi.

KONU KENT KART’TI
Özcan Karakoç belgeyi başkana iletmek istediği sırada Tahir Bey araya girdi ve belgenin sırası olmadığını daha sonra başkana iletmesini söyledi. Toplantı Kent Kart ile ilgiliydi. O toplantıda ve de sonrasında Özcan Karakoç’a hiçbir söz verilmediğini biz bütün kooperatif başkanları olarak biliyoruz. Kendisi bizim şahsımıza da saldırmış. Siyasi baskı yaptığımızı söylemiş. Benim kooperatifim Gölcük Devlet Hastanesi’ne 200 metre uzaklığa kadar yolcu taşıyor.

SİYASİ BASKI SÖZ KONUSU DEĞİL
Ben 2 dönem bir siyasi partide ilçe yöneticiliği yaptım, doğru. Peki, soruyorum siyasi bir baskı yapmış olsam neden benim otobüslerim 200 metre daha ileri gidip hastaneden yolcu almasın? Geçmişte 2002 yılında İhsaniye Kooperatif başkanının da sempatizanı olduğu bir parti illegal bir uygulama ile şehir içi güzergahını kendilerine verdi. Normalde bu tip köy kooperatiflerinin bir otogara girmesi ve o otogardan yolcuları şehir içi otobüslerinin taşıması gerekir. Ancak kendisi bu dönemleri unutmuş durumda.”

HATTINA DEĞER KAZANDIRDI
Çelik’ten sonra konuşan 52 No’lu Kooperatif Başkanı Güngör Musaoğlu ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Özcan Bey’in ruhsal rahatsızlıkları olduğunu düşünüyorum. Yoksa Tahir Bey’e neden böyle bir iftira atsın? Biz Tahir Bey’i çok iyi tanıyoruz. Kendisi bir eğitimci. Asla böyle bir şey yapmaz. Söz konusu şahıs daha önce de Ulaşlı’da bir hat işletiyordu o dönemde 5 bin liralık hattını Karamürsel’in içinden de geçen güzergaha dahil ederek 300 bin lira değere çıkardı. Şimdi yine kendisine kâr sağlamak için uğraşıyor. Boş yere herkese iftira atıyor.”

MAZOT YAKMASIN İSTEDİK
Hisareyn Kooperatif Başkanı Aydın Yakut, Karakoç’un hakkı olmayanı istediğini belirterek; “Özcan Bey kendisi bütün taşımacılık pastasını tek başına yemek istiyor. Paylaşmayla ilgili çok büyük sıkıntıları var. Biz aç mı kalalım? UKOME’nin çalışmadığını iddia ediyor kendisi. Peki, soruyorum o halde benim kooperatifim nasıl toplamda 100 bin TL cezayla karşı karşıya kaldı” dedi. Son olarak 65 No’lu Yazlık Yuvam Kooperatif Başkanı İsmail Akpınar şu ifadeleri kullandı; “Biz Özcan Bey’e Denizevler’in oradan otobüslerin dönmesi için izin verdik. Fazla mazot yakmasınlar diye böyle bir iyilik yaptık ancak kendisi sanki burası onun hakkıymış gibi oradan da yolcu almak için çabalıyor. Hakkı olmayan hakkı almak istiyor.

UKOME İŞİNİ İYİ YAPIYOR
Bizim ilçemizde UKOME haftanın 5 günü denetim yapıyor. Benim kooperatifime de 40 – 50 bin lira arasında bir ceza kesildi. UKOME işini en iyi şekilde yapıyor. Bizim adeta canımıza okuyor. En ufak bir hatamızda cezamızı kesiyor. Bize Özcan bey diyor ki İhsaniye’nin bölgesindeki D 130’dan yolcu almayın diyor. O halde sen de şehir merkezine girme hakkın neyi veriyorsa onu yap. Git otogara, otogarda indir yolcunu. Sen burayı tek eline almanın peşindesin. Bu iş olmaz.

02 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR