Türk-Harb İş’in kongresinde ikinci liste gerginliği

Coşku içinde başlayan kurulda ikinci listenin çıkmasıyla gergin dakikalar yaşandı. Kongre de 193 delege oy kullandı.   Türk Harb-İş Sendikası Kocael...

Coşku içinde başlayan kurulda ikinci listenin çıkmasıyla gergin dakikalar yaşandı. Kongre de 193 delege oy kullandı.

 

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi 15. Genel Kurulu’nu dün gerçekleştirdi. Genel Kurula Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Erol, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Türk Harb-İş Genel Merkez Başkan Yardımcıları Yüksel İlbeyli ve İdris Keşanlı, Genel Sekreter Haldun Kurubacak, Eğitim Sekreteri İbrahim Kılıç, Mali Sekreter Yavuz Koçak, AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, MHP Gölcük İlçe Başkanı Hüseyin Çıldır, Türk Metal Sendikası Gölcük Şube Başkanı Mehmet Şener, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, SİME-SEN Kocaeli Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Hoyur, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç ve çok sayıda sendika yöneticisi ile tersane çalışanı katıldı.

 

“EMEKÇİNİN DOSTU EMEKÇİDİR”

Kongrede divan başkanlığına Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, başkan yardımcılığına Sendika Genel Sekreteri Haldun Kurubacak, İstanbul Emin Göle, divan katipliklerine ise Özgür Ersoy, Eskişehir Şube Başkanı Şenol Yılmaz seçildi. Açılış konuşmasını Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız yaptı. Başkan Yıldız, “4 yılda bir yaptığımız kongrede dünyanın ne kadar hızlı değiştiğini takip etmek günden güne zorlaşmaktadır. Biz sendikacılar olarak 21. yüzyılda mücadele araçlarımızı değişim yönünde sergilemeliyiz. Emekçinin emekçiden başka dostu yoktur” dedi.

 

İKİNCİ LİSTE GERGİNLİĞE NEDEN OLDU

Kongrenin ilerleyen saatlerinde mevcut başkan Turhan Yıldız'a muhalif  ikinci bir liste çıktı. İkinci listenin başkan adayı Bülent Demirkol söz alarak sendikayı eleştirdi. Demirkol, "Sendikalı eğitime büyük önem vereceğiz. Temel üye eğitiminin yanında ileri kadro eğitimi gibi çok daha çeşitli eğitim politikalarını hayata geçireceğiz. Tüm çalışanların hak ve menfaatlerini sağlamak amacıyla bilinçlendirmek temel ilkemiz olacaktır” şeklinde konuştu. Kongrede çıkan tartışmada taraflar birbirini suçladı. Başkan Yıldız muhalif gruba cevap vererek söylenenlerin hazımsızlık hastalığı olduğunu söyledi.

 

TURHAN YILDIZ'IN LİSTESİ

Yönetim Kurulu

Turhan Yıldız

Remzi Köstence

Ahmet Erdem

 Nusret Subaşı

 Selami Bulut,

 

BÜLENT DEMİRKOL'UN LİSTESİ

Yönetim Kurulu

Bülent Demirkol

Mustafa Solcu

İbrahim Usta

İlhan Uzuner

Özgür Satı

26 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR