KSO’dan üyelere eğitim

Kocaeli Sanayi Odası (KSO), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Halk Bankası işbirliği ile büyük endüstriyel kazaların önlenmesine yönelik düze...

BÜYÜT

Kocaeli Sanayi Odası (KSO), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Halk Bankası işbirliği ile büyük endüstriyel kazaların önlenmesine yönelik düzenlenen 12 günlük eğitim KSO ev sahipliğinde ilk defa Kocaeli’nde gerçekleştirildi. 8-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen eğitime sanayi kuruluşları ve bu konuda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

 

40 FİRMA KATILDI

Eğitime yaklaşık 40 firma, kurum ve kuruluştan 90 katılımcı iştirak etti. Halen ilimizde bu eğitim için bekleyen uzmanlar bulunmuyor. Eğitimin sertifika töreni; KSO Konferans Salonu’nda KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili Osman Metin Saroğlu, 9. Meslek Komitesi Başkanı Hasan Şerefhan, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, KSO Meclis Üyesi Mustafa Kenan Selçuk, KSO Meclis Üyesi Abubekir Yağız, 11. Meslek Komitesi Başkanı Necdet Barlas, İtfaiye Daire Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Salih Palaz ve İtfaiye Daire Başkanlığı Müdahale Şube Müdürü Kadir Köktürk’ün iştiraki ile 19 Aralık tarihinde gerçekleştirildi.

 

İSG’YE ÖNEM VERİLİYOR

Açılış konuşmasını yapan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Türkiye imalat sanayinin yüzde 13’ünü üreten ilimiz için çevre ve İSG konularının diğer illere göre çok daha öncelikli bir mesele olduğunu vurguladı. Zeytinoğlu, “Kocaeli’de faaliyet gösteren önemli sektörlerin Türkiye içerisindeki payı incelendiğinde ülke kimya sanayinin yüzde 27’si Kocaeli’nden karşılanıyor. Oda olarak; çevre ve İSG konularında sanayi kuruluşlarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının artırılmasına çok önem veriyoruz” diye konuştu.

 

KATILIMCILAR BİLGİLENDİ

Zeytinoğlu, bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Zeytinoğlu, sözlerini AFAD’a ve Halk Bankası’na bu eğitim kapsamındaki teknik ve finansal destekleri açısından teşekkür ederek bitirdi. Daha sonra ise 9. Meslek Komitesi Başkanı Hasan Şerefhan; Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik kapsamındaki sunumunu yaparak katılımcılara bu yönetmeliğin kapsamı, amacı, sanayiciye getirdiği yükümlülükleri, Oda ve komitelerinin faaliyet ve çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

 

12 BİN TL’LİK EĞİTİM

Eğitimin piyasa değerinin kişi başı 12 bin TL olduğunu, fakat oda olarak 250 TL gibi çok cüzi bir bedel ile bu eğitimin gerçekleştirildiği vurguladı. Şerefhan; bu yönetmeliğe uyum için yapılması gerekenlerle ilgili öneri ve talepler ile sunumunu bitirdi. Sertifika dağıtım töreninde sembolik olarak her firmadan bir kişiye sahnede sertifika verildi.

 

SERTİFİKA ALANLAR

Adem Ulus (Kocaeli İtfaiye Dairesi Başkanlığı)

Ahmet Beşli (Sunkem Kimya)

Ali Aslan Çağlı (İpragaz A.Ş.)

Ali Özdamar (Dyo Boya Fabrikaları)

Alper Özdemir (Hayat Kimya)

Alper Şen (Kocaeli AFAD)

Aysun Kayan (Aytemiz)

Aysun Saraç (İZAYDAŞ)

Celal Akçam (Anadolu Gaz)

Dilek Kuvvet (Kocaeli Büyükşehir Belediyesi)

Dilek Sarıaslan (Poliport)

Fahri Yamaç (Hektaş)

Funda Yılmaz (Gebze OSB Müdürlüğü)

Habibe Şirin Yıldız (Opet Petrolcülük A.Ş.)

Hüseyin Ergin (Polisan Holding)

Meriç Öztürk (Solventaş)

Murat Aytekin (Gentaş Kimya)

Murat Halat (BASF Türk Kimya)

Özlem Gülecan (Petline)

Pınar Şan (Habaş)

Semih Ersun (Aksa Akrilik Kimya)

Serkan Yıldırım (Denizatı Petrokimya)

Yasemin Kayrak (Tekpol)

Fatma Eliusta (Gübretaş)

Ali Alkin (Koruma Klor)

23 Aralık 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR