AK üniversiteli gençler, Başkan’a laleleri sordu

Kartepe’de üniversiteli AK Gençlik Kolları Başkan Karaosmanoğlu’na, “Her yıl bahar ayların da dikimi gerçekleştirilen lalelere ayrılan büyük bütçe, da...

BÜYÜT

Kartepe’de üniversiteli AK Gençlik Kolları Başkan Karaosmanoğlu’na, “Her yıl bahar ayların da dikimi gerçekleştirilen lalelere ayrılan büyük bütçe, daha farklı alanlarda kullanılamaz mıydı?” sorusunu sordu.

AKP Kartepe İlçe Gençlik Kolları bünyesinde çalışmalarını sürdüren üniversiteli AK Gençlik oluşumunun konukları olan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli Milletvekili adayları Sibel Gönül ve Müge Olşen, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı.

SİZLER SOGARTASINIZ
Türkiye’nin dünden bugüne gelmiş olduğu sürecin değerlendirildiği program, Başkan Karaosmanoğlu’nun yaşamındaki kesitlerden verdiği örneklerle devam etti. Karaosmanoğlu, “Türkiye’nin sigortası sizlersiniz. Kendinize ve milletinize yararlı bireyler olmalısınız. Siz gençlerle birlikte inanıyorum ki, Kocaeli’yi ve Türkiye’yi dünya ile yarışan hedeflere taşıyacağız. Aydın gençler aklın, zekâ ve bilginin toplamıyla yeni düşünce akımlarına, görüş ve sonuçlarına giderler. Biz, şunu şöyle yapacağız, taahhüt ediyoruz gibi siyaset yapmayacağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana çalıştık, çalışacağız. Terazisi sağlam olan milletimiz, arada ki farkın muhasebesini yapar, yapmıştır da. Sizler de genç nesil olarak hedeflerinizi her zaman büyük tutun. Her zaman olduğu gibi genç arkadaşlarımızın yanlarında yer almaya ve destek vermeye hazırız” dedi.

GENÇLER LALELERİ SORDU
Soru cevap şeklinde devam eden toplantı, öğrencilerin gündemdeki sorularıyla devam etti. Öğrencilerin, hükümetin gerçekleştirmiş olduğu özelleştirmeler ve özellikle her yıl bahar ayların da dikimi gerçekleştirilen lalelere ayrılan büyük bütçe, daha farklı alanlarda kullanılamaz mıydı? Sorusu üzerine, Başkan Karaosmanoğlu, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hesap veremeyeceğiz hiçbir çalışmaya imza atmadık. Her yıl düzenli olarak bahar ayların da dikimi gerçekleştirilen Lale’ler hakkında gereksiz spekülâsyonlar yaratılarak halkımız yanıltılmaya çalışılmaktadır. Lalenin bir kez alımından sonra, Büyükşehir olarak açan lalelerin soğanlarını bahar ayları sonların da topluyor ve yeniden yetiştirerek devir daim yapıyoruz. Bahsi geçen lalelere söylenildiği gibi büyük bütçeler ayırmıyoruz. Bütün çiçeklerde tarifsiz bir güzellik ve sanat saklıdır. Bizler bu lalelerle Kocaeli’mize farklı bir renk ve ahenk kattığımızı düşünüyoruz. Kentimiz artık daha güzel ve göze daha hoş gelen bir kent konumuna geldi. Bizler Kocaeli vizyonumuzu her zaman geniş tuttuk ve tutmaya devam edeceğiz” dedi.

04 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR