SEDAŞ, Kariyer Günleri’nde öğrencilerle buluştu

Kırklareli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ile işbirliği içinde olan SEDAŞ tarafından düzenlenen,...

BÜYÜT

Kırklareli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ile işbirliği içinde olan SEDAŞ tarafından düzenlenen, “Elektrik Dağıtımında: SEDAŞ” başlıklı konferans, Kayalı Kampüsü I. Nolu Salonda gerçekleşti.

 

Kırklareli Üniversitesi'nin "5. Kariyer Günleri" kapsamında Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) Şebeke İşletme Hazırlık Müdürü Mahmut KAMAR’ın verdiği konferansı; Mühendislik Fakültesi akademik personeli ve öğrencileri ilgiyle ve dikkatle dinlediler.

 

Türkiye’de elektriğin tarihini ve bu yapılanmanın günümüze gelen sürecini anlatarak konferansına başlayan, SEDAŞ Şebeke İşletme Hazırlık Müdürü Mahmut Kamar, elektrik dağıtım şebekeleri hakkında ayrıntılı bilgiler verirken, SEDAŞ'ın 4 il, 45 ilçe ve 66 Belediye ile 1441 köyü kapsayan faaliyet bölgesinde 3,3 milyon nüfusa elektrik dağıtım hizmeti verdiğini belirtti. Kamar, SEDAŞ'ın dağıtım şirketi olarak büyük bir başarı ile yürüttüğü bilişim altyapısına sahip projelerine değindi. Kamar, sunumunda elektrik şebekesini kontrol etmeyi sağlayan ve şebekenin ana omurgasında elektriğin uzaktan izlenebilmesine ve kesintiyi hızla tespit ederek daha kısa sürede müdahale etmeye ve gerekli her tür verinin alınmasına imkan veren SCADA Projesi ile yüksek tüketimli sayaçların bilişim teknolojisi ile uzaktan okunabilmesini  sağlayan OSOS (Otomatik Sayaç Okuma Sistemi) Projesini, SAP ERP, CBS (Coğrafi Bilgi Sistemi) Projelerini slayt eşliğinde öğrencilerle paylaştı. Dağıtım şirketi olarak hizmet kalitesine yönelik yapılan değişim projelerini uygulayarak geliştirmeye de devam ettiklerini belirten Kamar, kamu hizmeti veren SEDAŞ’ın, EPDK'nın verdiği hedefleri de gerçekleştirdiğini söyledi. SEDAŞ'ın 2015 yılı sonunda beş yıllık tarife dönemi sonunda 380 milyon TL yatırım gerçekleştirmiş olacağını belirten Kamar, SEDAŞ'ın bünyesinde Teknik Eğitim Merkezini kurduğunu, kaliteye, insan kaynaklarına, eğitim ve iş güvenliği konularına,  AR-GE çalışmalarına ait yenilikçi, öncü proje ve uygulamaları sürdürdüğünü  belirtti.

 

Kamar, konuşmasının sonunda SEDAŞ’ın işe alım süreci ve staj imkânları ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

 

Etkinliğin sonunda Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sena Keskin, SEDAŞ Şebeke İşletme Hazırlık Müdürü Mahmut Kamar’a konferansı için teşekkür etti ve teşekkür belgesi takdiminde bulundu.  

29 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR