Ücretsiz konservatuar hazırlık kurslarına kayıtlar başladı

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde açılan ücretsiz konservatuara hazırlık kurslarına kayıtlar başladı. Başvuru süresi 30 Haziran tarihinde sona eriyor.K...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde açılan ücretsiz konservatuara hazırlık kurslarına kayıtlar başladı. Başvuru süresi 30 Haziran tarihinde sona eriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin konservatuar sınavlarına hazırlık amacıyla açtığı ücretsiz yaz kursları büyük ilgi görüyor. Tatile giren öğrenciler temmuz ve ağustos ayında gerçekleşecek kurslardan yararlanmak için başvurularını yaptırmaya başladı. Batı Müziği, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği bölümlerinde açılan kurslarda en büyük ilgiyi klarnet branşı görüyor. Başvuru süresi 30 Haziran Perşembe günü sona erecek. Kayıt işlemi Fuar içi Leyla Atakan Kültür Merkezi içindeki Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştiriliyor.

İLGİ BÜYÜK
Kayıt başvurularında en büyük ilgiyi klarnet branşı görüyor. Klarneti, keman, klasik gitar ve yan flüt takip ediyor. Dersler konservatuarın uzman eğitim kadrosu tarafından verilecek. Dersler, temmuz ve ağustos olmak üzere iki kurdan oluşacak. İlk kur 04-24 Temmuz, ikinci kur ise 1-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğrenciler istedikleri kurun tarihini kayıt işlemi esnasında yetkililere bildirecek. Kurslar Batı Müziği, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği bölümlerinin ilgili branşlarında verilecek. Kurslarda verilecek dersler ve yaş grupları ise şöyle:

KUTUUUU

BÖLÜM YAŞ ARALIĞI

Batı Müziği
Yan Flüt 9-13
Piyano 7-9
Klasik Gitar 9-13
Elektro Bas Gitar 13-30
Keman 7-12
Viola 7-12
Çello 11-27
BM Ses Eğitimi 18-30
Bateri 14-18
Klarnet 9-30

Türk Halk Müziği
Bağlama 13-30
Kaval 13-30
THM Ses Eğitimi 17-25
Karadeniz Kemençe 10-30


Türk Sanat Müziği
Ud 14-30
Kanun 14-30
Tanbur 14-30
Ney 14-30
Klasik Kemençe 14-30
TSM Ses Eğitimi 17-30

27 Haziran 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR