Vacit Çelik’ten CHPliler’e sitem

CHP Kültür Sanat Komisyonu tarafınadn organize eden ‘Sanat Akşamları’nın 6’ncısı önceki akşam CHP İl Binası’nda gerçekleştirdi. Komisyon adına konuşma...

BÜYÜT

CHP Kültür Sanat Komisyonu tarafınadn organize eden ‘Sanat Akşamları’nın 6’ncısı önceki akşam CHP İl Binası’nda gerçekleştirdi. Komisyon adına konuşma yapan Vacit Çelik partililerin etkinliğe sahip çıkmamasına sitem etti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleneksel olarak düzenlediği “Sanat Akşamları” programının altıncısı önceki akşam “Karikakültür” başlığında CHP İl Binası’nda gerçekleştirildi. Ünlü karikatürist Muhammet Şengöz’ün konuk konuşmacı olarak katıldığı programın sunuculuğunu CHP İl Başkanlığı Kültür Sanat Komisyonu adına Vacit Çelik yaptı. Çelik partililerin etkinliğe ilgisizliğinden yakınarak “Bizim dilimizde sürekli çalışmak, üretmek var. Ancak biz bunu eyleme dökemiyoruz. Partimizin etkinliğine katılmayan ilçe başkanları, yöneticiler, milletvekili adayları kendileriyle çelişiyor.

KATILMAYANLAR KAYBEDER
Sürekli bahsettikleri çalışmak ve üretmeyi kendileri uygulamıyorlar. Biz burada 5 kişi de olsak bu programları gerçekleştireceğiz. Buradaki amacımız beynin beslenmesi. Biz katıldığımız bu etkinlikte kazançlıyız. Katılmayanlar kaybeder” dedi. Program Muhammet Şengöz’ün özgeçmişinin okunmasıyla başladı. Sonrasında söyleşiye geçildi. Sanatın ülke için öneminden bahseden Şengöz şöyle konuştu “Yaptıklarımdan kimi zaman bir şey anlamadıklarını söylüyor takip edenler. Ben de bazen bir şey anlamıyorum. Bunu dürüstçe söylüyorum. Eskiden anlamadığım şeyleri yırtardım. Anlamıyorum diye.

ALIŞKANLIKLAR BİZİ BAĞLAR
Sonra bir baktımki, masanın kenarına koyardım anlamadığım şeyi. Onda beni çeken bir şey vardı. Bu anlatılamaz. Bu sadece yaşanır. O sizin kültür ve birikiminizle ilgili birşeydir aslında. Çeken bir şey var. Yani bir genç kız gibi göz kırpar. Sen benle ilgilenmiyorsun ama inatla durur karşımda. Sonradan bir baktımki aslında hep alışkanlıklar bizi bağlar. Bu yeni bir şeydir. Ve yeni bir şeyi hemen biz kabullenmeyiz. İteriz. Bunu yapmamaya başladım. Yani benim olan şeye kendimi açık tutmayı öğrendim böylece. Ve bir baktım, bu karikatür hiçbir şey anlaymıyor baktığımız zaman ama sadece beni ele geçiriyor bunu farkettim.

YÖNETİCİLER ALANLARDA
Beni ele geçirmesine izin verdim. Ve iyi de ettim. Gerçekten keyif almaya başladım. Ve bunu gazetemde de yaptım. Okuyucu kaygısı gütmeden sadece bir kişi bile okusa ve anlasa yeter diyerek yayınladım. Rakamların hiç bir önemi yok. Ben bu süreçlerden çok geçtim. İzmit’te açtığımız ilk sergiyi bir kişiye açtık.” Şengöz’ün söyleşisinin ardından partililer arasında katılımla ilgili ufak bir tartışma yaşandı. Söz alan Yavuz Ulugün bütün yöneticilerin alanlarda çalışmalarda olduğunu ve bu yüzden katılamadıklarını belirtti. Program sonrasında Muhammet Şengöz’e çiçek ve katılım belgesi takdik edildi.

25 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR