KESK’ten Liman-İş’e destek

KESK Genel Merkez Yöneticisi Baki Çınar, KESK Dönem Sözcüsü Yener Çalışkan, SES Başkanı Murat Harata ve KESK üyeleri, Liman-İş Sendikası’nı ziyaret et...

BÜYÜT


KESK Genel Merkez Yöneticisi Baki Çınar, KESK Dönem Sözcüsü Yener Çalışkan, SES Başkanı Murat Harata ve KESK üyeleri, Liman-İş Sendikası’nı ziyaret etti.

KESK Genel Merkez Yöneticisi Baki Çınar, KESK Dönem Sözcüsü Yener Çalışkan, SES Başkanı Murat Harata ve KESK üyeleri, Liman-İş Sendikası’nı ziyaret etti. Özelleştirme ihalesi yapılacak olan Derince Limanı konusunda Liman-İş Sendikası Başkanı Bülent Aykurt’tan bilgi alan heyet, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

“İHALEDE KİMLER YOK Kİ”
Derince Limanı konusunda misafirlerini bilgilendiren Aykurt, “Dava açtık, 16 Ocak’a ertelediler. Süreç devam ediyor ancak hukuksuzluklar var. Ben yargının bağımsız olduğuna inanmıyorum” diye konuştu. Ellerinde 5-6 liman kaldığını vurgulayan Bülent Aykurt, “Elimizde İzmir Limanı ve Derince Limanı kaldı. İzmir de özelleştirme kapsamında” dedi. Liman ihalesine çok sayıda yerli ve yabancı şirketin bulunduğunu belirten Aykurt, “Cengiz İnşaat, Sabancı, Koç, Türkeller ile birlikte Japonlar bile var” dedi.

“TÜM MARMARA ETKİLENECEK”
Denize yapılması düşünülen 450 bin metrekarelik dolgunun, tüm Marmara Denizi’nin etkileneceğini ifade eden Başkan Bülent Aykurt, “Birilerinin cebi dolacak diye bir şehre, memlekete bu kadar hainlik yapılmaz” şeklinde konuştu.
Liman’ın devrinden sonra yapılacak inşaatların 7 yıl süreceğine dikkat çeken Aykurt, “7 yıl boyunca 350-400 bin kamyon şehir içinden geçecek çile sürecek” diye konuştu. ÇED raporunu ihaleyi alan şirketin alacağını ifade eden Bülent Aykurt, “ÇED raporunu limanı satın alan şirket alacak. Ama bizce alamayacak ve birçok insan daha mağdur olacak” dedi.

“VAN GÖLÜ’NDE TEKNE GEZİSİ’YLE OLMUYOR”
Bülent Aykurt, Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Murat Özdağ’a yüklendi.“Koskoca KOTO’yu yöneteceksiniz, ama bu işin uzmanı sendikayı görmüyorsunuz. Van Gölü’nde tekne gezisi yapmakla olmuyor bu işler” diyen Aykurt, basın mensuplarının, Murat Özdağ ve gerekli bakanlarla görüşmelerini isteyerek “Lütfen siz bizim adımıza sorun. Çünkü biz kendileri ile görüşemiyoruz” dedi.

19 ARALIK’TA MEYDANLARDA
KESK Genel Merkez Yöneticisi Baki Çınar, KESK’in her zaman Liman-İş Sendikası’nın yanında olduğunu vurgulayarak, 19 Aralık Perşembe günü yapılacak olan eyleme Liman-İş Sendikası’nı da davet etti. “Siz de pankartlarınızla, taleplerinizle gelin, sesinizi duyurun” diyen Çınar’a teşekkür eden Başkan Bülent Aykurt, “Hepimiz çalışan, emekçi insanlarız. Birlik olmamız gerekiyor. Arkadaşlarla bir görüşelim ama çok büyük bir ihtimalle 19 Aralık günü KESK’in yanında olacağız” diye konuştu

05 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR