Pehlivan: Hizmet dolu 9 yılımız geçti

AKP Kocaeli İl yönetiminin her ilçede yaptığı belediyelerin icraatlarına yönelik bilgilendirme toplantılarının sonuncusunu Körfez’de yaptı. Belediye ç...

BÜYÜT

AKP Kocaeli İl yönetiminin her ilçede yaptığı belediyelerin icraatlarına yönelik bilgilendirme toplantılarının sonuncusunu Körfez’de yaptı. Belediye çalışmaları ile ilgili sunum yapan Başkan Pehlivan hizmet dolu 9 yılını ve hedeflerini anlattı.

Körfez Belediyesi Yarımca Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, il yöneticileri, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ile eşi Ayşe Pehlivan, kadın kollarlı başkanı Oya Tunçel, gençlik kolları başkanı Yusuf Akın, ilçe yöneticileri ve meclis üyeleri katıldı. Yemekli düzenlenen program, rahatsızlığı dolayısıyla katılamayan AKP Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun’un yerine açılış ve selamlama konuşmasını yapan başkan yardımcısı Kasım Tolun’un konuşması ile başladı.

HİZMET DOLU 9 YIL
Eski ve yeni görsellerden oluşan slayt eşliğinde çalışmalarını anlatan Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, ilk olarak bugüne kadar yapılan hizmetlere kısaca değindi. “Bizimde hizmet dolu dokuz yıllımız geçti. Yaptıklarımızı eski ve yeni şekliyle hatırlatmak ve yeni Körfez’e kazandıracağımız projeleri sizlerle paylaşmak istiyorum.” diye konuştu.

HALKIN İHTİYAÇLARI
Başkan Pehlivan “Göreve gelir gelmez halkın ihtiyaç duyduğu tüm isteklerine beklentilerine cevap vermemiz gereken bir süreç başladı. Bu süreci hiçbir şekilde aksamaya uğratmadan gerçekleştirdik. Önceliklerimizi belirledik, İlimtepe, Yarpaş, hacizler gibi kronik sorunların hemen üzerine gittik. Tüm mahalle ve sokaklarımızın sıkıntılarını sorunlarını tespit ettik ve kalıcı çözümler ürettik.” dedi. Başkan Pehlivan “İlk beş yılda yaptığımız çalışmalar halkta karşılığını buldu. Halkımızın büyük desteği ile tekrar belediye başkanı seçildik.” diye konuştu.

KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİ
Yeni belediye hizmet binasından,Tütünçiftlik Kültür Merkezine,prestij cadde ve bulvarlardan,mesire alanlarına, sahil düzenlemelerinden,alt yapı hizmetlerine,eğitim, sağlık ve spor kurumlarına yapılan yardımlardan,kültürel ve sanatsal etkinliklere,imar uygulamalarından,çevre çalışmalarına kadar bir çok konuda özet bilgi aktaran Başkan Pehlivan “Görevimiz olmayan ama ilçemiz için değer olduğuna inandığımız çalışmalara da imza attık.Mesela Hacı Zülfikar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini belediye olarak biz yaptık.Atalar mahallesinde prefabriklerde eğitim veren Hasbro İntertoy İÖO yeniden ve daha modern bir bina olarak inşa ettik” dedi.

BATTI-ÇIKTI ÇALIŞMASI
Hedef projelerini de üç boyutlu resimlerin sunulduğu slayt eşliğinde anlatan Başkan Pehlivan; “Belediye önü battı-çıktı,diş hastanesi önü battı-çıktı,Çamlıtepe kapalı yüzme havuzu,bağlantı yolları,oto parklar,AVM,Hereke Kültür Merkezi,Hereke Kent Meydanı,Kocaeli Üniversitesi Hereke Sosyal Tesisleri,kentsel dönüşümler ve D-100 güzergah dış cephe çalışması gibi bir çok çalışmayı bu yıl içerisinde tamamlayacağız” diyerek projelerin bitiş tarihlerini de açıkladı.

Tüm işlerde emek ve alın teri olduğuna değinen Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek,Körfez Belediyesinin çalışmalarını da yakından takip ettiklerini söyledi.Başkan Civelek “Gece-gündüz çalıştınız.Bittimi? bitmedi.Çalışmaya devam edeceğiz.Önümüzdeki dönemde bu başarılı çalışmaları devam ettireceğiz” dedi. İl Başkanı Mahmut Civelek,Körfez’e böylesi güzel projeler kazandıran,Körfez’in çehresini değiştiren Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ve ekibini kutladı.

SANDIK MÜCAHİTLERİ
Kimsesiz ve engelli insanlara dikkat çekmek için sosyal bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Civelek, “Bir günümüzü onlara ayıracağız. Tüm gün tespit ettiğimiz bir engelli yada kimsesiz çocukla geçireceğiz.” dedi. Teşkilat çalışmalarını anlatan Civelek dokuzar kişiden oluşan sandık mücahitlerinin hazır olduğunu söyledi. Konuşmalardan sonra il yönetimi haftalık rutin toplantısına geçti.

05 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR