Osman Pepe açıkladı: AKP, yüzde 41’den ders çıkardı mı?

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’yi ziyaret etti. Seçim süreci ile ilgili fikir alışverişinde bulunan Pepe ve C...

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’yi ziyaret etti. Seçim süreci ile ilgili fikir alışverişinde bulunan Pepe ve Ceyhan, 1 Kasım seçimlerinin 7 Haziran seçimleri gibi yüksek tansiyonlu olmayacağını belirtti. Seçimlerde partilerin her yere bayrak asmalarının önüne geçilmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Pepe, Avrupai bir seçim süreci yaşandığını kaydetti. Pepe, AKP’nin yüzde 41’den ders çıkardığının açıklanan seçim beyannamesinden belli olduğunu ifade etti.

 

BAYRAK KARARI ÇAĞDAŞ BİR KARAR

İl genelinde çalışmalar yaptıklarını ifade eden AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, seçim beyannamesinin ardından sokakta havanın değiştiğini kaydetti. Seçimler için herkese dokunmaya çalıştıklarını belirten Ceyhan, sandık güvenliği için çalışma yaptıklarını kaydetti. Bayrak asılmaması ile ilgili alınan kararın son derece çağdaş bir karar olduğunu söyleyen Pepe, “Bu seçimlerde 7 Haziran seçimlerinin atmosferi olmayacak, daha düşük tansiyonlu bir seçim olacak. Türkiye’nin çok büyük sorunları var. Bu sorunlar karşısında iktidarın alacağı kararlar ve atacağı adımlar çok önemli. Allah arkadaşlarımıza güç versin” dedi.

 

TERÖR BELASI VAR

Türkiye’nin içinde yıllardır baş belası olan bir terörün olduğunu ifade eden Pepe, “İhanet çeteleri AK Parti’nin iyi niyetini suiistimal etti. Tabi o bölgede kamu yöneticilerinin de ihmali olduğunu inkâr etmeyelim. Ama ilk kez terör örgütü devletin şamarını yedi” dedi. Türkiye ekonomisinin, üretime dayalı olmasından kaynaklı bazı Avrupa ülkelerine benzemediğini ifade eden Pepe, “Ekonomi alanında yavaşlama oldu” şeklinde konuştu.

 

AVRUPAİ BİR SEÇİM OLUYOR

1 Kasım seçimlerinde milletin duyguları ile değil, akli selimi ile sandık başına gideceğine inandığını söyleyen Pepe, “Bizim bu seçimlerde yüzde 44’ün üzerinde oy almamız gerekiyor. 7 Haziran seçimlerinde alınan yüzde 41 oranından herkesin ders çıkarması gerekiyor. Ancak yapılan seçim beyannamesinde partinin üst düzey yetkililerinin ve teşkilatlarının ders çıkardığını görüyoruz. Şu anda Avrupai bir seçim süreci yaşanıyor. Sokakta bayraklar, pankartlar ve bağıran ses araçları yok” dedi.

09 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR