Ergün: Hiç bir siyasi partiden korkmayız

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün ve Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in de katıldığı genel kurulda, mevcut Başkan Ali Osman Kılıç, 3’üncü kez üst üste s...

BÜYÜT

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün ve Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in de katıldığı genel kurulda, mevcut Başkan Ali Osman Kılıç, 3’üncü kez üst üste seçilerek güven tazeledi.

 

DOKUZBİN ÜYESİ VAR

Gölcük İlçesinde en önemli sivil toplum kuruluşu olan ve yaklaşık 9 bin üyesi bulunan, Emekliler Derneği Gölcük Şubesi, 21. Olağan Genel Kurulu’nu önceki gün Kongre Sarayı’nda gerçekleştirdi. Kongre Sarayı’nda gerçekleşen Genel Kurula, Gölcük Belediye Başkanı ve aynı zamanda Emekliler Derneği kongre üyesi Mehmet Ellibeş, TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, Genel Başkan Yardımcısı Gazi Aykırı, Genel Mali Sekreter Ömer Kurnaz, TÜED şube başkanları, Demokrat Parti Gölcük İlçe Başkanı Ahmet Levent, Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan, muhtarlar ve çok sayıda emekli ile delegeler katıldı.

 

BAŞKAN TEŞEKKÜR ETTİ

Genel Kurul’a bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Genel Kurulun Divan Başkanlığını TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün yaparken, Katipliklerini Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Şube Müdürü Gazi Aykırı, Genel Mali Sekreter Ömer Kurnaz, İzmit Şube Başkanı Mehmet Kara, Körfez Şube Başkanı Derviş Ilgaz yaptı. Daha sonra Genel Kurul’da TÜED Gölcük Şubesinin 3 yıllık faaliyet raporları, hesap raporları ve denetim kurulu raporları, dernek yönetim kurulu üyesi Mehmet Ürer tarafından okunarak, genel kurul üyeleri tarafın ibra edildi. Hastalığı nedeniyle kürsüye çıkamayan, Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç, oturduğu yerden yaptığı kısa konuşmada,  “Değerli üyeler, değerli misafirler bugün bizleri ibra ettiğiniz ve bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

EMEKLİSİ ÇOK OLAN İLÇEYİZ

Genel Kurulda konuşma yapan emekliler derneği üyesi Belediye Başkanı Ellibeş, yaptığı konuşmada “Değerli Genel Başkanımız gerçekten değerli bir insan ve sizleri temsil etmekte kendisini ispatlayan bir insan. Ben kendisini ilçemizde görmekten ötürü çok mutluyum. Gölcük biliyorsunuz ki Donanma kenti. Bu yüzden de emeklimizin çok olduğu bir ilçe. Bizlerde dolayısıyla emeklilerimizle, bir bütün olmaktan mutluluk duyuyoruz. Gölcük’te ki derneğimizle bizler iç içeyiz. Rahmetli babamda bir emekliydi. Ben de bu derneğin üyesiyim. Sizlerin maaşları, her ortamda hep bir şekilde tartışılır. Sizleri temsil eden dernekler de alacağınız maaşları belirlemede önemli rol oynar. Ben gerçekten bu önemli derneği, bu noktalara getiren Ali Osman abimizi ve ekibini gönülden kutluyorum. Kendileri siz emeklilerimiz için yoğun emekler harcadı. Ben kendilerine yeni dönemde de başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun” dedi.

 

BÜYÜK AİLEYİZ

Başkan Ellibeş’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Genel Başkan Kazım Ergün, emeklilerin beklentileri hakkında yaptığı konuşmada şu noktalara dikkat çekti: “Bizler 103 şubesi olan büyük bir aileyiz. Ülkemizi kim yönetirse yönetsin. Ülkemizi yöneten herkesin Allah yardımcısı olsun. Çünkü dünya cadı kazanı gibi kaynıyor. En büyük dertte bizim bölgemizde. Akıl almaz olaylara kayıtsız kalıyoruz. Herkes elini vicdanlarına koyup ona göre düşünmemiz gerekiyor. Bu derneğin gelişmesinde katkılar sunan büyük ağabeylerimiz var. Gölcük bizim gelişmemize etki sağlayan önemli bir yerdir. 2001 yılından beri bu görevi ben yerine getiriyorum. Bayrağı teslim aldığımız şerefimizle bizden sonra görev yapacaklara aynı şerefle teslim etmeyi Allah nasip etsin. Türkiye’de şu anda 11 milyon 30 bin emekli var. Bu sayının olduğu bir ülkede dünyada bir ölçü var. Bir emekliyi en az 4 kişi finanse edecek. Yani bu da 45 milyon çalışan insan yapar.”

 

HİÇ BİR SİYASİ PARTİDEN KORKMAYIZ

“Bizler hiçbir söylemlerimizde hiçbir siyasi partiden korkmayız. Bizler kainatın yüce yaratıcısı Allah’tan başka kimseden korkmayız. Bizler sadece haklarımızı istiyoruz. Bizlerin tek derdi emeklilerimizin haklarını korumaktır. Sizlerin dertleri bizim derdimizdir. Şu anda emeklilerimizin en önemli beklentisi ev sahibi olmalarıdır. Bu projeyi yetkili bakana biz sunduk. Ama bazı simsarlar bu fikir kendileriymiş gibi gösterme çabasına girdi. Bu proje yalnız bizimdir. Bu projenin mimarı biziz. TOKİ’nin yapacağı evlerden emeklilerimiz kendilerini zorlamayacak ücret karşılığı ev sahibi olacak. Ben şube başkanlarımızdan daha fazla emekliyi derneğe üye yapmalarını istiyorum. Daha fazla üye demek daha fazla emeklimizin ev sahibi olması demektir. Evi olmayan emekliler mutlaka derneğe üye olsunlar. Bizler bu projeyi mutlaka hayata geçireceğiz. Bizim teşkilatımız Türkiye’de değil dünya’da eşi benzeri olmayan kuruluştur. 45 yıllık derneğimiz adını her yerde duyurma başarısını göstermiştir.”

 

YENİ YÖNETİM

Genel Başkan Ergün’ün konuşmasının ardından, Genel Mali tablonun okunmasına geçildi. Tahmini bütçe okunmasının ardından, üyeler tarafından oy çokluğu ile kabul edildi. Genel kurulda 361 delege oy kullandı. Mevcut Başkan Ali Osman Kılıç 3. Döneminde de oy çokluğuyla başkanlığa seçilerek güven tazeledi. Başkan Kılıç’ın yeni yönetiminde Sami Tezer, Ergün şahin, Mehmet Ürer ve Hasan Kara yer aldı.

26 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR