ADD soruyor; Conilerin, Hansların bu ülkede işi ne?

ADD Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Küpçü, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada AKP hükümetini eleştirdi.Atatürkçü Düşünce Derneği tepkisini şu şekild...

BÜYÜT

ADD Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Küpçü, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada AKP hükümetini eleştirdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği tepkisini şu şekilde dile getirdi, “2013 Bütçesi Meclis’te tartışılıyor. Maliye Bakanı açıklıyor ki; yalnızca borç faizlerine 53 milyar TL. ödeyeceğiz. Bütçe açığının da, iyimser tahminle 34 Milyar TL. olacağı belirtiliyor. Aradaki farkı dolaylı vergilerle halk ödeyecek!
Ekonominin her alanında yabancı şirketler egemen. Ulusal girişimciler hızla yok oluyor. Asgari ücretliye yapılan zam sadece 22 lira! Memuru, işçisi, esnafı, zanaatkarı, emeklisi, işsizi, öğrencisi ile geniş halk kitleleri yaşam kaygısı içinde.

VEKİLLERE KIYAK
Milletin aslı bu haldeyken, milletin vekillerinin 120 bin liraya kadar olan gelirleri “beyan dışı” 12 bin liraya kadar verilecek hediyeler “ahlaki” sayılacak!
Saman ihtiyacını bile başka ülkelerden almak zorundayız, tarım sektörü can çekişiyor, üretici perişan, tarım bakanımıza Fransa Şövalyelik Liyakat Nişanı veriyor!? Bir yurttaş olarak merak ediyorum; tarım bakanımız Fransa için ne gibi bir üstün hizmet yaptı da bu nişanı verdiler?

ADALET ARIYORLAR
Özel Yetkili Mahkemeler de binlerce tutuklu “adalet” arıyor! Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, hak ihlalleri yüzünden Türkiye’ye ceza yağdırıyor. Tutuklu gazetecilerimizle dünya ölçeğinde ayıplanıyoruz! İnsan Hakları gününde, bu ülkenin geleceği olan gençler sille tokat, karga tulumba götürülüyor ama başka birileri bu ülkenin “Laik Devlet” kimliğine açıkça ve özgürce saldırabiliyorlar!
Ama bütün bunlardan daha kötüsü, Füze Kalkanı ve Patriot sistemi nedeniyle ülkemizin dört bir bucağında Amerikan ve Alman askerlerinin yerleştirilmesidir?

SAVAŞMAK İSTEMİYORUZ
Soruyoruz; biz sömürge ülkesi mi olduk? İsrail ve ABD’nin kahrolası emperyalist çıkarları için kul köle, kalkan olmak, komşularımızla savaşmak istemiyoruz. Ülkemiz ve bağımsız yaşamamız için gerekirse ölürüz. Ama emperyalist çıkarlar için “Niyazi” olamaya niyetimiz yok!
Halkımızı bu aymazlık ve kirli oyunlara karşı uyanık olmaya, “vatandaş” olmaktan kaynaklanan haklı tepkilerini göstermeye çağırıyoruz.”

22 Aralık 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR