İZMİT BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı. İzmit Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imz...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı. İzmit Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Genel İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Nedim Ulutaş katıldı.

İmza töreninin açılış konuşmasını İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yapılan sözleşmenin sadece ekonomik sözleşme olmadığını vurguladı. Yapılan görüşmelerde beş belediyenin birleşmesinin sonrasında işçiler arasındaki maaş adaletsizliğinin de giderildiğine vurgu yapan Başkan Doğan İzmit Belediyesi’nin hem halka hem de çalışanına vaatlerini yerine getiren bir belediye olduğunu ifade etti.

REALİST OLARAK YAKLAŞTIK

Söylemlerinin arkasında duran, alın terini ve iş barışını her şeyin üzerinde tutan bir anlayışla hizmet ettiklerini dile getiren Başkan Doğan “ Ne yaptığını bilen bir anlayışımız var. Realist bir şekilde olaylara yaklaşıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri ödeyemeyeceğimiz rakamları dile getirmedik. Mevcut koşullarda zamanında ödeyebileceğimiz miktarların en iyisini işçimize sunduk. Sunduğumuz vaatlerin sonrasında asla mazeret üretmedik. Para yok dediler, ama biz göreve geldiğimiz ilk yıl 15 yıldır süre gelen işçi borçlarını kapattık. Ankara’dan gelen para değişmedi, İzmit’e yapılan hizmetler arttı. Buna rağmen bunu nasıl yaptığımızın değerlendirmesini, bunca yıl neden işçiye borçlu olunmuş sorusunun cevabını halkımıza bırakıyorum” dedi.

TEK İSTEĞİM İŞİNİZE DEĞER KATIN

İzmit Belediyesi’ni ülkenin örnek belediyelerinden biri haline getirmede büyük emeği olan işçilerimize bu vesile ile teşekkürlerimi, minnettarlığımı ifade etmek istiyorum diyen Doğan, İzmit Belediyesi’nin başarı formülünü işçisiyle memuruyla ve diğer tüm çalışanları ile birlikte inanarak çalışmak olarak açıkladı. “Hem işçimiz, hem sendikamız, hem biz birbirimizi biliyor ve tanıyoruz. Amacımız aynı, isteğimiz bir. Aynı yerden baktığımız için sorun yaşamıyoruz” diyen Doğan işçilerden tek isteğinin işlerini en iyi şekilde, işlerine değer katarak yapmaları olduğunu söyledi.

SENDİKA: ALINTERİ KURUMADAN ÖDENİYOR

İzmit Belediyesi’nin işçi haklarına büyük önem verdiğini ve bu konuda titiz bir şekilde çalışıldığını dile getiren Genel İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, “ İşçinin emeğini koruyan, kollayan bir belediye anlayışı var. İzmit Belediyesi’nde işçiler alın terleri kurumadan emeklerinin karşılığını alıyorlar. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan göreve geldiği günden beri maaşlarımızı, ikramiyelerimizi günü gününe ve tam bir şekilde yatırıyor. Görüşmelerimiz de bunu bilmemizin rahatlığı ile geçti. İşçilerimiz arasındaki eşitliği sayladık. Enflasyon oranının üzerinde bir müjde ile işçilerimizin karşısına çıktık. Bunun yanı sıra 2. ve 3. Yıl için 1 puan ilave ettik. Sözleşmemizin içinde brüt halde ödenen ek yardımların nete dönüştürülmesi ve ramazan erzaklarını verilmesi gibi maddelerde var. İşçimize kazanç sağlayan bir sözleşme oldu. Herkese hayırlı olsun” dedi.

BAŞKANDAN BİR PUAN HEDİYE

İzmit Belediyesi’nde çalışmanın ayrıcalıklarına değinen Başkan Doğan, sözleşmeye bir puan da kendisinin eklediğini müjdeleyerek Genel İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük ile birlikte sözleşmeyi imzaladı.

05 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR