ODTÜ Geliştirme Vakfı, 14. Yarıyıl Semineri Mersin’de gerçekleştirildi

ODTÜ KYÖD Okulları seminerine; Okul Kurucu Temsilcisi, Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, Türkçe, İngilizce, Müzik, 1. ve 3. sınıf öğretmenlerinden oluşa...

BÜYÜT

ODTÜ KYÖD Okulları seminerine; Okul Kurucu Temsilcisi, Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, Türkçe, İngilizce, Müzik, 1. ve 3. sınıf öğretmenlerinden oluşan toplam 10 kişilik bir grup ile katılırken, Matematik zümresi çalıştayı ODTÜ GV Okulları Ankara yerleşkesinde gerçekleştirildi.

 

Açılış konuşması ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Kurucu Temsilcisi Deniz Keskin tarafından yapılan seminerde Rüzgar Mira Okan tarafından Algı Yönetimi, Kurumsal Temsil, Işıl Boy tarafından Eğitim Teknolojileri, Ayfer Gürdal Ünal tarafından Çocuk Edebiyatında Yurtdışı Yansımaları ve Çocuk Edebiyatında Engellilerin Temsili, Mehmet Bilgiç tarafından Süreç Becerileri ve Etkili Ders Ortamları, Doç. Dr. Nurdan Kalaycı tarafından Problem Çözme ve Yaratıcı Düşünme ve Problem Çözmenin Sınıf İçi Süreçlerde Uygulanması, J. T. Rehill tarafından Öğrenci Davranışını Motive Etme/Öğretim Davranışlarını Değiştirme, Öğrenmeyi Ölçme ve Öğrenmeyi Sahiplenme, Elna Coetzer tarafından Ölçme ve Test etme, Çiğdem Aytepe ve Dr. Atilla Çağdaş Değer tarafından Kodaly Sistemi başlıkları altında eğitimler verildi. 

 

Öğretmen ve idarecilere verilen bu eğitimlerin eğitim-öğretim süreçlerinin sürekli gelişiminde son derece önemli bir yeri olduğunu vurgulayan okul müdürü Güler Telli; “ODTÜ Geliştirme Vakfı çatısı altında bilgi ve becerilerini sürekli güncelleyen seçkin ve dinamik bir kadro çalışmaktadır.  Bu kadro, eğitim alanını etkileyen her türlü değişimi, kendi sistemlerini güncellemek ve mükemmelleştirmek için bir fırsat olarak değerlendirerek yarının donanımlı, özgüveni yüksek, kendisine ve topluma saygılı gençlerini yetiştirmektedir” dedi.

12 Şubat 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR