Bayraklarımızı birlikte sallayalım

CHP’nin 19 Mart’ta Gebze’de düzenleyeceği mitingle ilgili olarak sivil toplum kuruluşları ve sendika temsilcileriyle bir araya gelen CHP Genel Başkan...

BÜYÜT

CHP’nin 19 Mart’ta Gebze’de düzenleyeceği mitingle ilgili olarak sivil toplum kuruluşları ve sendika temsilcileriyle bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin “Gelin bayraklarımızı birlikte sallayalım” dedi.

CHP’nin 19 Mart Cumartesi günü düzenleyeceği taşeronlaştırmaya karşı mitingi için genel başkan yardımcısı İzzet Çetin sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. 19 Mart Cumartesi günü saat 14.00’da yapılması planlanan ancak daha sonra özellikle sendikalardan gelen öneriler doğrultusunda başlangıç saati bir saat geri alınan miting Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak.

PM ÜYELERİ EŞLİK ETTİ
Mitingin ismini ve amaçlarını geçtiğimiz günlerde basın toplantısıyla duyuran CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin dün de KYÖD Sosyal Tesislerinde sivil toplum kuruluşları ve sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Çok sayıda sivil toplum kuruluşunun katıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan İzzet Çetin şu ifadeleri kullandı “Bizler yapacağımız bu mitingi tek başımıza organize edip sizleri davet etmek değil, bu mitingi sizlerle organize etmek istiyoruz. Taşeronlaştırma sorununun ciddiyetini hepimiz biliyoruz.

SOLA YASLANARAK
Temizlik, yemek, güvenlik, ulaştırma, depolama ve haberleşme gibi sektörlerde taşeron uygulaması olabildiğince yaygın. Şu anda Türkiye’de, ekonominin yüzde 45’i kayıt dışı ekonomi. Kayıt dışı ekonomi demek kanun dışı çalışma ve çalıştırma koşullarının en yaygın olduğu alanlar demek. 73 ve 77 seçimlerinde CHP elde ettiği başarıları sola yaslanarak elde etmiştir. Özellikle ortanın solu söylemiyle yakın ilişkiler kurduğumuz sendikalarla birlikte iktidarlara alternatif olduk. Türkiye’nin sorunları çok ağır. Yolsuzluklar beraberinde yoksullukları getiriyor.

BİRLİKTE ORGANİZE EDELİM
Kayıt dışı ve güvencesiz istihdam gün geçtikçe artıyor ancak vatandaşlar sanal gündemlerle kandırılıyor. Mesela bir bayan Türkiye’nin gündemini haftalarca meşgul ederken taşeronlaştırmaya en ufak bir yer ayrılmıyor. Ülkede yaklaşık 5 milyon açık işsiz var. Toplu iş sözleşmesi yapma hakkına kavuşmuş işçi sayısı sadece 574 bin. İleri demokrasi anlayışını varın siz anlayın.” İzzet Çetin konuşmasının sonunda sendikaları ve sivil toplum kuruluşlarını birlikte hareket etmeye davet ederek “Bu mitingi birlikte organize edelim. Gelin bayraklarımızı birlikte sallayalım” dedi.

10 Mart 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR