Ustaoğlu: Başiskele’de herkes birbirine saygı ve sevgi duyar

12. Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, “Zaman zaman aramızda iletişimsizlikten kaynaklanan sıkıntılar olab...

BÜYÜT

12. Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, “Zaman zaman aramızda iletişimsizlikten kaynaklanan sıkıntılar olabiliyor. Kasıtlı olarak bunu hiçbir siyasi parti üyesi yapmaz. Biz de herkes birbirine saygı ve sevgi duyar” dedi.

AKP Başiskele İlçe Teşkilatı'nın 12. Danışma Meclisi Toplantısı Başiskele Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda yapıldı. Toplantıya; AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, il gençlik kolları başkanı Yusuf Akın, il kadın kolları başkanı Oya Tunçel, Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, meclis üyeleri, il ve partililer katıldı. Toplantıda herkesin keyfinin yerinde olması dikkat çekti.

İLETİŞİMSİZLİK YÜZÜNDEN
Danışma meclisinin divan başkanlığını Hasan Bostan, üyeliklerini ise ilçe yöneticisi Fahri Uslu, ilçe gençlik kolları başkanı Melih Özkaraaslan, ilçe kadın kolları başkanı Hacer Çakır ile Sema Aral üstlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu, “Zaman zaman aramızda iletişimsizlikten kaynaklanan sıkıntılar olabiliyor. Kasıtlı olarak bunu hiçbir siyasi parti üyesi yapmaz. Biz de herkes birbirine saygı ve sevgi duyar” dedi.

BAŞKANIMIZ ÇALIŞIYOR
Daha sonra kürsüye ilçe gençlik kolları başkanı Melih Özkaraaslan çıkarak, “İlçe olarak ‘Başkan Sensin' projesini gerçekleştirdik ama katılım fazla olmadı. Çünkü orada ilçenin eksikleri ve yapılması gerekenler soruluyordu. Ancak bizim belediye başkanımız gereken her şeyi yaptığı için eksiklikler yoktu, bu yüzden projeye katılım da olmadı” demesi salondaki herkesi güldürdü.

BAĞRIMIZA BASTIĞIMIZ HALKIN DESTEĞİNİ ALDIK
Ardından Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz söz alarak çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. Anketlerde halkın desteğini aldıklarını söyleyen Ayaz, “Sizlerle olmaktan gurur duyuyorum. Bu gemi kalktığı limandan meçhule gitmeyecek. Biz yarınları düşünerek siyaset yapıyoruz, bugünleri değil. İl başkanımızın yaptırdığı anketler halkımızın bize destek verdiğini gösteriyor. Bu halk bize çalışmak için oy verdi. Bizler de gece gündüz demeden çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

ALLAH HİDAYET VERSİN
Ayaz sözlerine devam ederek, “Bugünden sonra daha çok çalışacağız. Biz biliyoruz ki sonunda biz kazanacağız. Ben, bizi eleştirenlere dua ediyorum. Allah onlara hidayet versin. Başiskele emin ellerde ve bundan sonra da öyle olmaya devam edecek. Teşkilatlarımızın başını öne eğecek bir şey yapmadık. Başiskele'de daha güzel manzaralar olacak” diye konuşmasını noktaladı.

GÜÇ VE AŞK VERMELİYİZ
Son olarak kürsüye AKP İl Başkanı Mahmut Civelek çıktı. Kendisi de bir Başiskeleli olan Civelek, “İlçede hizmet bitse de bitmese de çalışan belediye başkanını teşkilatımız her zaman takdir edecek. Biz birbirimize güç ve aşk vermek zorundayız. Bu bir maraton koşusudur. Terörün kökü kazınacak. Bu şehit kanlarının durdurulması lazım, terörist kanlarıyla beslenen güruhları da unutmamak lazım. Bunun son bulması gerekiyor” dedi.

TÜRKKAN'I ELEŞTİRDİ
Konuşmasını İmralı süreciyle ilgili düşüncelerini aktararak sürdüren Civelek, “Görüşme yapılması gerekiyorsa yapılsın ama artık bu sorun son bulsun. Terörü bitiren hükümet olarak tarihteki yerimizi almak istiyoruz. MHP'li milletvekili Lütfü Türkkan da bu aralar sürekli Silivri'ye gidiyor. Oradan çıkışta da bizlere acıklı hikayeler anlatıyor. Ama acaba Balyoz davaları olmasaydı burada kaç kişinin babası kızlarını özleyecekti onları düşünmüyor” diyerek eleştirilerde bulundu.

KOPANLAR OLACAK
Teşkilat çalışmaları hakkında partilileri bilgilendiren Civelek, “Seçimlere yaklaşık bir sene kaldı. Bu yarıştan kopanlar olacaktır. Ama ben inanıyorum ki kimse koşmayı bırakmayacak. Bakın Mevlid Kandili akşamı sadece bin 760 eve girdik. Şimdi bunu ayda bir kez yapmak için karar aldık. Bizim alnımız ak, istediğimiz evlere girebiliyoruz. Bir yılda bu evlerin sayısı 13 bin olur. Bu da binlerce evimiz var demektir” dedi.

08 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR