Bahri Odabaş'a hapis şoku!

İzmit Belediyesi’nin halkevinde bulunan 20 işyerinin yıkılmasına tepki gösteren MARSİAD Genel Başkanı Bahri Odabaş, Nevzat Doğan'ı tehtit ettiği gerek...

İzmit Belediyesi’nin halkevinde bulunan 20 işyerinin yıkılmasına tepki gösteren MARSİAD Genel Başkanı Bahri Odabaş, Nevzat Doğan'ı tehtit ettiği gerekçesi ile 5 ay  hapis cezası aldı. Bu duruma Odabaş itiraz etti.

ice111-021.jpg

İzmit Belediyesinin halkevinde bulunan 20 işyerinin yıkılması kararına MARSİAD Genel Başkanı Bahri Odabaş tepki göstererek basın yoluyla düşüncelerini açıklamıştı. Bir televizyon programında "Korkarım böyle giderse canına tak eden bir esnafın başına sıktığı kurşunla Nevzat Doğan'ın sonu berbat olabilir" diyen Bahri Odabaş'a tehtid suçlaması ile dava açılmıştı. Yargılanan Odabaş 2 Haziranda görülen duruşmada 5 ay hapis cezasn çarptırıldı. Odabaş karara tepki gösterirken, son savunmasının alınmadığını ileri sürdü.

UYARIDA BULUNDUK

İtiraz dilekçesini savcılığa teslim eden MARSİAD Başkanı Odabaş Adliye önünde basın açıklaması yaptı. Odabaş "İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yıllardan beri başka işi kalmamış gibi Halkevi mevkiinde Esnaflıkla ailelerini geçindiren 20 kadar esnafın dükkanını yıkmaya çalışıyor. Biz de sivil toplum kuruluşu olarak problemin konuşarak çözümü için defalarca Nevzat Doğan'a ulaşmaya çalıştık fakat hiçbir sonuç alamayınca son yaptığımız basın açıklamasında endişelerimizi dile getirerek Nevzat Doğan'ı uyarmıştık" dedi.

SİNDİRMEYE UĞRAŞIYOR

Başkan Doğan uzlaşı yerine bizi sindirmek için önce Savcılığa şikayet etti" diyen Odabaş, "Savcılık takipsizlik kararı verice itiraz ederek bizi mahkemeye verdi, duruşma günü annemin cenazesi nedeni ile duruşmaya katılamadım, cenazeden döndükten sonra avukatıma dosyaya baktırınca gördüm ki sayın hakim benim savunmamı bile beklemeden 5 ay ertelemeli hapis cezası vermiş. İtirazımı Ağır cezaya verdim ancak önce savunmayı almadan alelacele ceza veren hakimi milletimizin vicdanına ve hakimlerin hakimine havale ederken, itirazım kabul edildiği takdirde Reddi hakim talebinde bulunacağımı ifade ediyor ve ülkemizde Adil ve Hukuka uygun karar veren hakimlerimizin de olduğuna inanıyorum" açıklamasında bulundu.

AKLI SELİM İLE YAKLAŞMASINI TAVSİYE

Odabaş, "Sayın Doğan kurnazlık yaparak bir taşla birkaç kuş vurmak istiyor, bir taraftan milletin parası ile partili yandaş avukatları zengin ederken bir taraftan da yanlışlarına karşı çıkanları susturmaya çalışıyor fakat kurnazlık fayda verseydi tilkiler aç dolaşmazdı.Başkan Doğan'a da bizi asla yıldıramayacağını,5 ay değil ömür boyu hapis cezası alsam da esnafımıza sahip çıkmaya ve yanlışlara karşı çıkmaya devam edeceğimi ifade ediyor, esnafın Bedduasını değil, Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya gibi Esnafın Duasını ve sevgisini alarak Başkanlık bittikten sonra da tedirgin olmadan esnafın içinde gezebilecek davranışlarda bulunarak problemlere aklı selim ile yaklaşmasını tavsiye ediyorum" ifadelerini kullandı.

Serkan BORLAK  

22 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR