İzmitliler modern pazarları hakediyor

Toplumumuzun yıllardır süregelen kentlilik sosyal yaşamında pazarların yeri ve önemi olduğunu her fırsatta vurgulayan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevza...

BÜYÜT

Toplumumuzun yıllardır süregelen kentlilik sosyal yaşamında pazarların yeri ve önemi olduğunu her fırsatta vurgulayan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kente yakışacak modern semt pazarları için çaba sarfediyor.
 
MEVCUT PAZARLAR KENTE UYGUNDEĞİL
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Yenişehir Mahallesi’ndeki kapalı pazar yerinde incelemelerde bulundu. Özellikle mahallelerde kurulan pazarların kent standartlarının gerisinde kaldığını belirten Doğan “ Pazarlar toplumumuzda önemli bir buluşma yeridir. Alışveriş yapılması yanında insanların birbiriyle görüştüğü hal hatır sorduğu yerlerdir. Geleneklerimizin bugüne kadar bozulmadan gelen uzantıları arasındadır. Ama günümüz koşullarına uygun hale getirilerek revize edilmeleri gerekmektedir. Şu anki durumuyla pazarlarımızın önemli bir bölümü kentimize uygun değildir. O nedenle, kapalı pazarları mahallelerimizde hayata geçirmeye çalışıyoruz” dedi.
 
PAZARCILAR ODASIYLA ORTAK HAREKET
Modern semt pazarları konusunda İzmit Pazarcılar Odası ile birlikte hareket ettiklerini de hatırlatan Doğan; “Bundan böyle insanlarımız mahallelerindeki pazarlarda sıkıntı yaşamayacak. Haftanın bir günü pazarın gelmesini beklemeyecek. Haftanın 7 günü pazar alışverişini gerçekleştirebilecek. Yazın sıcağından ve güneşinden, kışın yağmurundan, karından ve soğuğundan olumsuz etkilenmeyecek. Sosyal ünitelerin de içersinde yer alacağı kapalı pazarlardan huzur içinde alışveriş yapabilecekler. Bu proje pazarcı esnafı da önemli ölçüde rahatlatacak” şeklinde konuştu. Başkan Doğan, Yenişehir Mahallesi’nin yanı sıra Yeşilova, Kuruçeşme, Yahyakaptan  Kadıköy ve Malta Mahalleleri’nde  kapalı semt pazarlar yapacaklarını sözlerine ekledi.

01 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR