Bayraktar Köyü’nde HIDRELLEZ

Kentimizde 600 yıldır Hıdrellez kutlamalarının merkezi olan Bayraktar Köyü, bu yıl Valiliğin kararıyla Sapanca Gölü kenarından bulunan Seka Kampı’nda...

BÜYÜT

Kentimizde 600 yıldır Hıdrellez kutlamalarının merkezi olan Bayraktar Köyü, bu yıl Valiliğin kararıyla Sapanca Gölü kenarından bulunan Seka Kampı’nda kutlanırken, Bayraktar halkı geleneklerini her şeye rağmen bu yıl da sürdürdü. Köy Muhtarı Metin Ortaç’ın ev sahipliği yaptığı kutlamalara en yoğun katılım 5 otobüs ile CHP’den oldu.

CHP’LİLER 5 OTOBÜS KATILDI
Hıdrellez kutlamalarına CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, Mehmet Hilal Kaplan ve Hurşit Güneş, CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Özen, İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Aksu, İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Kartepe Beledidye Başkanı Şükrü Karabalık, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, ÇYDD Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ağabeyi Ali Kılıçdaroğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

ROMAN HAVASI OYNADILAR
Hıdrellez Şenlikleri’nde konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, hıdrellezi Seka Kampı’nda yapılma sebebi olarak uluslar arası organizasyona bağlayarak “Amacımız Hıdrellezi Türk bayramı olduğunu tescil etmekti” diyerek bu sebeple UNESCO yetkilileriyle beraber kamp alanında kutlama yaptıklarını söyledi. Eğlencenin hiç durmadığı kutlamalarda Kebabistan Saz Grubu'nun çaldığı parçalarla alanda bulunan herkes coştu. CHP’li vekiller ile İl Başkanı Kuşkan ve ilçe başkanı Selman Yıldırım, grubun çaldığı parçalar eşliğinde Roman havası oynadı.

07 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR