Bu çöpler İzmit'e yakışıyor mu?

Yapılan uyarıda şehir merkezinde insan ve trafik yoğunluğu göz önünde bulundurularak çöp toplama işinin 20.00- 09.00 saatleri arasında yapıldığı hatır...

Yapılan uyarıda şehir merkezinde insan ve trafik yoğunluğu göz önünde bulundurularak çöp toplama işinin 20.00- 09.00 saatleri arasında yapıldığı hatırlatıldı. Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada özellikle çarşı bölgesinde bulunan esnafların ve hane halkının çöp çıkarma saatlerine uymaları istendi. Geçtiğimiz aylarda çarşı merkezde bulunan bütün hane ve esnaflara çöp çıkarma saatlerini gösteren broşürlerin dağıtıldığını ve bazı yerlere de afişlerin asıldığını belirten yetkililer vatandaşları bu konuda hassasiyete davet etti.

 

TEMİZ BİR İZMİT SLOGANIYLA ÇALIŞIYORUZ

Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkililer “Başkanımız Dr. Nevzat Doğan ‘Temiz Bir İzmit’ sloganıyla temizlik konusunda şehrimizde yeni bir dönem açtı. Bu kapsamda dünyanın en modern ve en kullanışlı yer altı konteynırlarını şehrimize getirdi. Belediyemizde çöplerin toplanması konusunda da yine Türkiye’ye örnek bir takip sistemi geliştirdi. Yapılan bu çalışmalar karşısında vatandaşlarımızı da çöplerini çıkarmaları konusunda biraz daha hassas davranmaya davet ediyoruz. Çarşı merkezde vatandaşlarımız çöplerini akşam 20.00 ile sabah 09.00 saatleri arasında çıkarabilirler. Sabah saat 09.00’dan sonra çöp araçları hızlı bir şekilde çıkarılan çöpleri topluyor. Fakat zamanından sonra çıkarılan çöpler akşama kadar çıkarıldıkları yerde kalıyor. Bu durum hem çevre kirliliğine, hem de koku ve haşerat oluşumuna sebep oluyor.

 

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Gündüz nüfusu 1 milyon olan ve tüm ilçelerden insanları misafir eden ilçemize çöplerin sebep olduğu o çirkin görüntü İzmit’imize hiç yakışmıyor” şeklinde konuştular. Denetimlerin devam ettiğini belirten yetkililer zamansız çöp çıkaranların tespiti halinde cezai işlem uygulandığını belirterek, vatandaşların çöp çıkarma saatlerine uymalarını istediler.

19 Ağustos 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Eren - Bence yakışıyor. TAM da İzmit'i tanımlıyor

Yanıtla . 0Beğen 19 Ağustos 11:58
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR