Akar: Canımız yanmadan önlemler alınmalı

Önceki haftalarda meydana gelen rafineri ve kükürt deposundaki yangınlar sonrası konuya kayıtsız kalmayan Akar, gerekli önlemlerin alınması için Mecl...

Önceki haftalarda meydana gelen rafineri ve kükürt deposundaki yangınlar sonrası konuya kayıtsız kalmayan Akar, gerekli önlemlerin alınması için Meclisin Araştırma Komisyonu kurması gerektiğini belirterek Kanun Teklifi vermişti.

 

İKİ TEKLİF BİRDEN

Akar, teklifinde ilimizde Gebze ve Körfez gibi büyük sanayinin yoğun olduğu ilçelerde sanayi yangınlarını söndürmeye yönelik itfaiye teşkilatının bulunmamasının hayati bir eksiklik olduğuna vurgu yapmıştı. Akar, Türkiye’nin en büyük ve en önemli petro-kimya tesisinin bulunduğu bir sanayi kentinde böyle bir riski göz ardı etmemek ve gerekli önlemleri biran önce almak gerektiğinin altını çizdi.

 

TEDBİR ALINMALI

Geçmiş süreçte meydana gelen sanayi yangınlarını da anımsatan Akar, “Türkiye’deki kimya, otomotiv, metalürji ve boya sektörünün yaklaşık üçte biri Kocaeli’dedir. Bu bölgede gerekli tedbirler alınabilmesi için Kanun teklifi ve Araştırma Önergesi verdi. Deprem döneminde TÜPRAŞ’ta, Gebze’deki Tever Sunta Fabrikası’nda çıkan yangının, havadan ve karadan müdahaleye rağmen günlerce devam ettiğini hatırlatan Akar, “Canımız yanmadan tedbir alınmalı” dedi.

18 Şubat 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR