Türk Halkı en çok burnundan şikayetçi

Araştırmalara göre ülkemizde her yıl yaklaşık 50 bine yakın kişi estetik operasyon geçirirken, Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu incelme...

Araştırmalara göre ülkemizde her yıl yaklaşık 50 bine yakın kişi estetik operasyon geçirirken, Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu incelmeye göre de son bir yılda estetik ameliyat konusunda yazılı basında 2 binden fazla haber çıktığı tespit edildi.

 

EN ÇOK BURNUMUZU DÜZELTTİRDİK…

Türkiyede kadınların ve erkeklerin en çok tercih ettiği estetik operasyonlar arasında ilk sırada burun düzeltme yer alırken, kadınlarda meme operasyonları, erkeklerde ise saç ektirmenin ikinci sırada ise öne çıktığı belirlendi. Ülkemizde en çok yapılan diğer estetik ameliyatlarının da sırasıyla yağ aldırma (liposuction), meme küçültme-büyültme ve karın gerdirme şeklinde olduğu tespit edildi.

 

KARADENİZLİ BURNUNDAN, İÇ VE DOĞU ANADOLU YAĞLARINDAN DERTLİ…

Interpress tarafından yapılan araştırmaya göre, son bir yılda yazılı basında burun ameliyatları hakkında 1.139 haber çıktığı belirlenirken, bu ameliyatı daha çok Karadeniz insanının tercih ettiği saptandı.  İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu halkının ise şikâyetçi olduğu yağlardan kurtulmak için başvurduğu yağ aldırma (liposuction) operasyonları ile ilgili yazılı basında 1.102 haberin yer aldığı tespit edildi. Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlar tarafından daha çok tercih edilen meme küçültme-büyütme ameliyatları ile ilgili de yazılı basında 782 haberin çıktığı saptandı. Aynı araştırmaya göre karın germe ameliyatları ile alakalı yazılı basında 473 haber yayınlanırken, daha çok erkeklerin tercih ettiği saç ektirme ile ilgili ise son bir yılda yazılı basına 351 haber yansıdığı belirlendi.

15 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR