CHP İzmit İlçe Başkan Adayı Selman Yıldırım: “Biz, kimseyi bir yere taşımak için aday değiliz”

CHP İzmit İlçe Başkan Adayı Selman Yıldırım, önceki akşam basın mensuplarıyla bir araya gelerek yönetiminde yer alacak kimi isimleri tanıttı. Yıldırım...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Başkan Adayı Selman Yıldırım, önceki akşam basın mensuplarıyla bir araya gelerek yönetiminde yer alacak kimi isimleri tanıttı. Yıldırım; “Biz, kimseyi bir yere taşımak için aday değiliz.” dedi

CHP İzmit İlçe Başkan Adayı Selman Yıldırım, önceki akşam West Otel’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yıldırım gündemi değerlendirerek önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım, toplantı sonunda, ilçe başkanı seçilmesi durumunda yönetiminde yer alacak 5 ismi kamuoyuna tanıttı. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cumhur Kesemenli, avukatlar Filiz Özaydın ve Sırma Bengüer, partinin etkili isimlerinden Öztürk Atilla ve esnaf Vedat Özdemir, Yıldırım’ın yönetim listesinde yer aldı.
GENÇLİK VE KADIN HAMLESİ
Toplantı öncesinde hedeflerini anlatan Yıldırım, parti içi demokrasiye çok önem verdiklerini ifade ederek: “Her üyeye eşit mesafede yaklaşacağız ve parti içi seçimlerde hakem görevi yapacağız.” dedi. Göreve geldiklerinde gençlik ve kadın hamlesi yapacaklarını ifade eden Yıldırım: “Üniversitedeki 60 bin öğrencinin CHP’ye yansıması 60 bile değil. Diğer taraftan ülke nüfusunun yüzde 70’i gençken, CHP üyelerinin yaklaşık yüzde 12’si genç. Bu oranı değiştirmemiz gerekiyor. Bunun alt yapısını hazırladık.” şeklinde konuştu.
CHP KORTEJİN EN ÖNÜNDE OLACAK
CHP’nin daha güçlü bir hale gelmesi için bilimsel çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Yıldırım: “Özellikle gençlerin partiye katılması, CHP’ye sıcak bakmayan isimler ile aramızdaki buzların erimesi için akademik katkı alıyoruz. Kentte çok önemli sivil toplum örgütleri ve meslek odaları var. Ciddi anlamda muhalefet ediyorlar. Bu kentte toplumsal muhalefetin öncüsü artık CHP olmalı. CHP’yi bu kurumlarla buluşturacak arkadaşlar kadromuzda yer alacak. CHP artık 1 Mayıs’larda kortejin en önünde olacak; sayı itibariyle en büyük kitle CHP olacak.” dedi.
AKP’Yİ DEF EDECEĞİZ
Ülke ve kent iktidarındaki AKP ağırlığı nedeniyle CHP’lilerin umutsuzluk içerisinde olmaması gerektiğini vurgulayan başkan adayı Yıldırım: “Ülkenin durumu 1919’dan daha kötü değil. Bu topraklar çok zor şartlarda kurtarıldı ve aydınlık bir ülke meydana getirildi. Yeniden bir bağımsızlık mücadelesiyle AKP’yi başımızdan def edeceğiz.” dedi. Yıldırım, 12 Mayıs’taki kongrenin ardından parti içindeki tüm kavgaların biteceğini ifade ederek: “Söz konusu CHP ise gerisi teferruattır. Partimize hizmet etmek isteyen herkesin başımızın üzerinde yeri var.” diye konuştu.
AKP’LİLERDE CHP’LİLERDEN DAHA ÇOK İNANÇ VAR
Başarının inançla geleceğini kaydeden Yıldırım: “Bugün bakıyorum, bir tarikatçıda, bir AKP’lide CHP’liden daha çok inanç var. Onların inancını biz de taşırsak partimiz bir yere gelebilir” ifadelerini kullandı. “Biz, kimseyi bir yere taşımak için aday değiliz” diyen Yıldırım: “Örgütte hakem görevi yapacağız” ifadelerini kullandı.
15 GÜN SEKA’DA YATTIM
Geçmiş ilçe başkanlığı döneminde yaptığı muhalefetin kendisi için bir referans olduğunu belirten Yıldırım: “AKP’nin yaptığı tüm usulsüzlükleri hiç çekinmeden ortaya koydum. Eylemler, protestolar gerçekleştirdim. Belediye başkanları ardı ardına mahkemeye verdi beni, geri adım atmadım. Seka kapatılırken 15 gün fabrikada yattım. O dönemde yol arkadaşlığı yaptığım işçiler hala beni arıyor. Sağcısı-solcusu, bana destek verdiğini söylüyor. Aynı muhalefeti yine yapacağız.” dedi.

03 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR