SANTEK’14’te hedef: 15 bin ziyaretçi

    Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ve Kocaeli Sanayi Odası (KSO) öncülüğünde, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Doğu Marmara Kalkınma...

 

 

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ve Kocaeli Sanayi Odası (KSO) öncülüğünde, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenecek olan SANTEK’14 ile ilgili basın toplantısı düzenlendi. KOTO’daki toplantıda Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ile MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

 

 

25-28 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA…

 

Toplantıda ilk sözü Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ aldı. 25-28 Eylül tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan ve hazırlıkları bu yönde süren SANTEK’14’ün hedeflerini açıkladığı konuşmasında, sanayisiyle anılan Kocaeli’nin kültür, turizm ve fuarcılıkla da öne çıkması gerektiğini vurgulayan Başkan Özdağ, “İstanbul’dan sonra ikinci büyük sanayi kenti konumunda ve imalat sanayisinden aldığı payla ülkemiz ekonomisine katkıları yönüyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Kocaeli’nin sanayi haricinde diğer alanlarda da kendini göstermesi, ön plana çıkması, kültür, turizm ve kongre merkezi olma yolunda hızla ilerlemesi gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

 

‘FUARCILIĞIN ÖNEMİNİN FARKINDAYIZ’

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’ni her yönüyle işlevsel bir fuar merkezine dönüştürme arzusunda olduklarını ve bunun için çeşitli çalışmalar yürütüldüğünü söyleyen Başkan Özdağ, “Fuar organizasyonları; modern pazarlama stratejilerinden biri olarak şehirlerin, bölgelerin ve ülkelerin sosyo-ekonomik gelişimlerine büyük katkılar yaparlar. Hatta biraz daha iddialı olacak belki ama, fuarcılık; tüm sektörlere liderlik eden, yol gösteren ve onların gelişimine üst düzey katkı sunan bir hizmet sektörüdür. Biz fuarcılığın öneminin farkındayız” dedi.

 

200 FİRMA, 30 STK, 15 BİN ZİYARETÇİ

 

Geçtiğimiz yıl 140 yerli ve yabancı firma ile 20 sivil toplum kuruluşunun katıldığı, toplamda 11 bin ziyaretçiye ulaşan SANTEK’in 2014 hedeflerini açıklayan Başkan Özdağ, “Bu yıl, öngörülerimize göre 200 yerli ve yabancı firma, 30 STK ve toplamda 15 bin civarında ziyaretçi SANTEK’14 fuarını ziyaret edecektir” dedi. Fuarda bu yıl yine “match4industry” etkinlinin de olacağını söyleyen Özdağ, “Bu etkinlik çerçevesinde ikili ve üçlü iş görüşmelerinin yapılmasını planladık. Match4industry etkinliği kapsamında, 60 ülkeden 100’ün üzerinde heyetin fuarımıza katılımı sağlanacak. 2. Uluslararası Tesis Yatırımı-Yönetimi ve Tedarik Konferansı da, Amerika ve Avrupa’dan önemli isimlerin konuşmacıların katılımlarıyla fuarımızla aynı alanda ve eş zamanlı yürütülecektir” ifadelerine yer verdi.

 

‘KENTİ TANITTIĞI İÇİN DESTEKLİYORUZ’

 

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu da konuşmasında Kocaeli Ticaret Odası’nın yanı sıra diğer odalarla da işbirliği içinde olduklarını söyleyerek, bu işbirlikler sayesinde bölgede önemli kalkınma sağlayacaklarını ve Kocaeli’nin adını dünyaya duyuracaklarını vurguladı. Basın toplantısında son konuşmayı yapan MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut ise, “Bu fuarı kenti tanıttığı için destekliyoruz. Kentin gelişimine katkı sunan her çalışmaya biz de katkı sunuyoruz. Bu fuar için odalar, valilik, büyükşehir işbirliği yaptı biz de işbirliğini kolaylaştıracak destekler verdik” dedi.

13 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR