Hristiyanlar, Paskalya bayramını kutladı

      Hristiyan aleminin özel günlerinden Paskalya bayramı dün kutlandı. Hristiyanlar, İsa'nın çarmıha gerildikten sonra 3. günde dirilişini kutluyorl...

BÜYÜT

 

 

 

Hristiyan aleminin özel günlerinden Paskalya bayramı dün kutlandı. Hristiyanlar, İsa'nın çarmıha gerildikten sonra 3. günde dirilişini kutluyorlar. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan bayramda Hristiyanlar birbirlerine boyanmış yumurtalar verdi ve ilahiler okudu.

 

PASKALYA İNSANLAR

İÇİN ÖNEMLİDİR

Paskalya bayramı ile ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Protestan Kilisesi Vakfı İzmit Temsilcisi Emre Karaali, “Paskalya, biz Hristiyanların Rabbimiz İsa Mesih’in dirilişini kutladığımız bir bayramdır. Bir Hristiyan bayramı olarak bilinse de aslında tüm insanlar için önemli bir günü kutluyoruz. Diriliş bütün yaradılış içindir. Noel ve Paskalya bayramlarımız da bizim için önemlidir” diye konuştu.

 

YUMURTALAR SİMGEDİR

Paskalya yumurtalarının bayram için sadece birer simge olduğunu söyleyen Karaali, “İsa bizlerin günahları için çarmıhta bir bedel ödemiştir. Mesih ölmüş olanların ilk örneği olarak ölümden dirilmiştir. Herkes nasıl Adem de ölüyorsa, aynı şekilde herkes Mesih’te yaşama kavuşacak. İsa’nın günahlarımız için çarmıhta ölüp, dirildiğine iman eden herkes bu ölüm cezasından kurtulur ve O’nun aracılığıyla sonsuz bir yaşama kavuşur” dedi.

 

BİZİM GÜNAHLARIMIZ İÇİN ÖLDÜ

Açıklamalarına devam eden Karaali, “İsa Mesih’in bizim günahlarımız için çarmıhta öldüğüne ve üç gün sonra ölümden dirildiğine inanıyoruz. Tanrı’nın planı gereğince insanlık günahtan ancak kusursuz bir kurban kanı aracılığıyla kurtulabilirdi. İşte bu amaçla İsa Mesih insan bedeni alıp yeryüzüne geldi, Tanrı’nın isteği uyarınca da çarmıha gerildi ve üçüncü gün ölümden dirildi. Bir zamanlar her birimiz ölümlü insanlarken İsa Mesih’in ölüp, üçüncü gün ölümden dirilmesiyle günahlarımızın bedelini çarmıhta kanı aracılığıyla ödemiştir. Böylece bizler üzerinde günahın hiçbir gücü ve yetkisi yoktur” şeklinde konuşarak bu bayramın kendileri ve tüm insanlık için önemini anlattı.

20 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR