Taş ocağı bilmecesi devam ediyor

Halıdere’deki taş ocağının hangi şartlarda izin aldığını soran Akar’a verilen cevapta; Kasım 2012 yılında firmanın taş ocağını işletme süresinin uzat...

Halıdere’deki taş ocağının hangi şartlarda izin aldığını soran Akar’a verilen cevapta; Kasım 2012 yılında firmanın taş ocağını işletme süresinin uzatılmasına ilişkin talebinin olduğu ve bunun da Maden İşleri Genel Müdürlüğünce uygun bulunduğu belirtilerek Kocaeli Valiliğinin Taş Ocaklarına izin için görüş talebinin ise Mart 2013 yılında yapıldığı belirtildi.

 

Halıdere’deki taş ocağının Valilik kararından 4 ay önce süre uzatma talebi akıllarda soru işareti uyandırırken, kapanmasına ilişkin Kocaeli Valiliğinin alacağı karar ise merak konusu oldu.

 

TAŞ OCAĞI OSB NE OLDU?

Akar’a verilen cevapta, Kocaeli Valiliğinin Mart 2013 tarihinde Maden İşleri Genel Müdürlüğü’ne bilgilendirme yaparak Taş Ocağı OSB’nin çalışmalarına başlandığı belirtildi. Kocaeli sınırları içerisinde bulunan ruhsatlardan süresi dolan ve süre uzatım talebinde bulunulan ruhsatların taleplerinin Bakanlıkça değerlendirilmeden önce Valiliklerinden görüş alındığını ve yeni izinlerin verilmesinin Kocaeli Valiliğinin görüşüne bağlı olduğu belirtilirken Gebze’de bulunan ve süreleri dolan 2 taş ocağına geçtiğimiz hafta 4 Eylül tarihinde 10 yıllığına izin verildiği ortaya çıktı.

 

Bir taraftan hiçbir taş ocağına izin verilmeyeceği ve süresinin uzatılmayacağını belirten Kocaeli Valiliği tarafından bu taş ocaklarına neden izin verildiği kafalarda soru işareti uyandırmaya devam ediyor.

16 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR