Müftü Öztel, ENPAY işçisine sahur yemeği verilmemesini değerlendirdi

Konu hakkında açıklama yapan Müftü Vekili İlyas Öztel “Sahur yemeği önemlidir. Sorunun Ramazan’ın ruhuna uygun bir şekilde çözülmeli” dedi.   Geçtiğ...

Konu hakkında açıklama yapan Müftü Vekili İlyas Öztel “Sahur yemeği önemlidir. Sorunun Ramazan’ın ruhuna uygun bir şekilde çözülmeli” dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde metal işçilerinin direnişi sonrası Türk Metal Sendikası’ndan istifa ederek Birleşik Metal-İş Sendikası’na geçen ENPAY işçilerine sahurda yemek verilmediği iddia edildi. Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Hami Baltacı ve yöneticilerine haber veren işçiler üretimi durdurdu.

 

SORUMLU PERSONEL MÜDÜRÜ MÜ?

Sendika yöneticileri ve işçiler, gece saat 03.00’ten bu yana fabrika önünde direnişte. İşçiler bu uygulamanın işverenden çok personel müdürü ve personel şefi tarafından başlatıldığını ileri sürdü. Yıllardır sahurda yemek verilen işçiler bu uygulamayla kendilerinden intikam alındığını düşünüyor.

 

SAHUR YEMEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

ENPAY’da işçilere sahur yemeği verilmemesi konusunda açıklama yapan İl Müftü Vekili İlyas Öztel, sorunun Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde çözülmesi gerektiğini belirterek, “Ben ENPAY’da yaşananları, işverenle nasıl bir sözleşme yaptıklarını bilmiyorum. Ama şunu biliyorum ki sahur yemeği çok önemlidir. Bu konuda işçilere yardımcı olunmalı. Bu ayın kutsallığını dayanarak herkesin daha sorumlu, daha hoşgörülü olması gerektiğini düşünüyorum. İşçilerin yönetimle görüşerek bu işi çözmelerini arzu ediyorum” dedi.

18 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR