Anaokulunda aşure günü

Yahya Kaptan’da bulunan Anakucağı Anaokulu Muharrem ayı dolayısıyla aşure günü düzenlediAşure ikramına İzmit Belediye Başkan Dr. Nevzat Doğan, Doğa Ko...

BÜYÜT

Yahya Kaptan’da bulunan Anakucağı Anaokulu Muharrem ayı dolayısıyla aşure günü düzenledi

Aşure ikramına İzmit Belediye Başkan Dr. Nevzat Doğan, Doğa Koleji Müdürü Ali Rıza Gündoğdu, 23 Nisan İlköğretim Okulu Müdürü Enver Tekyıldız, Anakucağı Anaokulu Müdürü Murat Karakaya, İzmit’te faaliyet gösteren anaokullarının yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

“BU TÜR ETKİNLİKLERE ÖNEM VERİYORUZ”
Okul idaresi ve aile birliğinin geleneksel aşure günü düzenlenmesinden dolayı tebrik eden İzmit Belediye Başkanı D.r Nevzat Doğan, yaptığı açıklamada, “Çocuklara verilen temel eğitimin yanında, geçmişimize ve geleneklerimize sahip çıkma olgusunu da kazandırmak için bu tür etkinliklere önem veriyoruz. Bu etkinlikte veliler arası kaynaşmasının en güzel örneklerinden biri sergilemiştir. Katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Doğan, daha sonra sınıfları gezerek minik öğrencilerle sohbet etti.

TEŞEKKÜR ETTİ
Anakucağı Anaokulu aile birliği başkanı Yeşim Pembe Ayçiçek, düzenledikleri geleneksel aşure etkinliğe öğrenci ve velilerin ilgi gösterdiğini belirterek, “Gelenek ve görenekleri bu vesileyle gelecek nesillere tanıtma imkanı bulduk. Katılımlarından dolayı başta İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan olmak üzere herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

01 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR