Kandıra Karaağaç Köyüne kültür merkezi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, köylerde vatandaşların sosyal ve kültürel faaliyetlerini yapabilmelerini sağlamak amacı ile kültür merkezleri inşa etm...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, köylerde vatandaşların sosyal ve kültürel faaliyetlerini yapabilmelerini sağlamak amacı ile kültür merkezleri inşa etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kandıra’nın Karaağaç Köyü’ne de 560 metrekare alanı kapsayan ve düğün, toplantı gibi etkinliklerin yapılabileceği kültür merkezi inşa edilecek.

 

TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

Karaağaç Köyü’nde yapılan kültür merkezi temel atma törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Genel Sekreteri Doç Dr. Tahir Büyükakın, Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Başkan Danışmanı Ömer Polat, üst düzey yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“ALLAH GÜZELDİR GÜZEL OLANI SEVER”

Temel atma töreninden önce konuşan Başkan Karaosmanoğlu, kültür merkezinin bölgeye bereket ve güzellik getirmesi temennisinde bulunarak, ”Allah güzeldir, güzel olanı sever, Allah temizdir, temiz olanı sever. Biz de köylerimize vatandaşlarımıza yakışır hizmetler sunmak için çalışıyoruz. Sizlere hizmet etmek bizim en önemli görevimizdir. Bu doğrultuda Kocaeli’nin köyleri Avrupa’nın köylerinden farkı olmayacak” ifadelerini kullandı.

 

“HİZMETLER İVME KAZANACAK”

Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek ise konuşmasında halka hizmet etmekten hiçbir zaman geri adım atmayacaklarını kaydetti. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken de insana hizmet etmenin Allah’a hizmet etmek olduğu bilincinde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydederek, Kandıra’ya yapılacak bu hizmetlerin ivme kazanarak devam edeceğinin altını çizdi.

 

BÖLGENİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Kandıra’nın Karaağaç Köyü’nde yapılacak kültür merkezi 560 metrekare taban alanına sahip. Tek katlı olacak yapıda salon, servis alanı, depo ve gelin odası bulunuyor. Bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak binada engelli, bay ve bayan tuvalette bulunacak. Çatısının çelik karkas, salon zeminlerinin seramik kaplama, taş yünü asma tavan yapılacak bina 2016 yılının ortalarında tamamlanması planlanıyor.

20 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR