ADD’liler çok tepkili

        İlimizde bulunan Atatürkçü Düşünce Dernekleri (ADD) Kocaeli Şubesi Başkanı Taylan Katak, İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas, Yahya Kaptan Şube Baş...

 

 

 

 

İlimizde bulunan Atatürkçü Düşünce Dernekleri (ADD) Kocaeli Şubesi Başkanı Taylan Katak, İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas, Yahya Kaptan Şube Başkanı Yakup Gökçe, Darıca Şube Başkanı Ünal Karahasan, Körfez Şube Başkanı Başkanı Erdem Erkut, Derince Şube Başkanı Sefa Karahasan, Gebze Şube Başkanı Nilgün Aydın, Gölcük Şube Başkanı İsmet Bucak ve Karamürsel Şube Başkanı Mümtahan Kurut, 19 Mayıs nedeniyle ortak basın açıklaması düzenledi.

 

HUKUK BİTİYOR

Atatürk anıtını çelenk sunumunun ardından bir açıklama yapan İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas, 1918 tarihinde imzalanan Mondros mütarekesi ile teslimiyetin başladığını söyledi. Bölünmelere ve kargaşalara diktatoryal rejimlerin sebep olduğunu söyleyen Kavas, “Ülkemiz bir belirsizliğe sürükleniyor. İlimizde buluna tüm Atatürkçü Düşünce Dernekleri adına ortak kaygımız şudur ki, Türkiye Cumhuriyeti, hızla kuruluş felsefesinden koparılmakta, üniter yapısı, ordusu, laik demokratik düzeni ve çağdaş hukuk anlayışı yok olmanın eşiğine getirilmiştir” dedi.

 

AİLE SULTANLIKLARI

GİBİ YÖNETİLİYOR

Laik düzenin zarar gördüğünü belirten Kavas, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Her şey Başbakanın emrine verilmiştir. Aile sultanlıkları gibi yönetilmeye başlanan devlet, modern çağdaş kimliğinden uzaklaşmıştır. Bu yapı beraberinde aile için suç ve hırsızlık örgütlerinin oluşmasına zemin hazırlamıştır. 19 Mayıs’ın 95. yılında, ülkemiz adı konmamış yeni bir Mondros mütarekesiyle karşı karşıya kalmadan, hepimize tarihi görevler ve sorumluluklar düşmektedir. Atatürkçü ruh ve bilinçle, ulusumuzun bu ateş çemberini ve gerici kuşatmayı yaracağından eminiz.”

18 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ea - sayın başkan siyaset yapmak yerine Atatürkçü ruhu anlatsanız bu kaygılarınız ortadan kendiliğinden kalkar

Yanıtla . 0Beğen 18 Mayıs 14:21
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR