Cezaevi yerine eğitim kampüsü

      İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yaklaşık 5 yıldan beri uğraş verdikleri Serdar Mahallesi’ndeki cezaevinin taşınmasıyla ilgili süreçte s...

 

 

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yaklaşık 5 yıldan beri uğraş verdikleri Serdar Mahallesi’ndeki cezaevinin taşınmasıyla ilgili süreçte sona gelindiğini söyledi.

 

BÜYÜK UĞRAŞ VERİLDİ

Başkan Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada cezaevinin 3-4 ay içinde taşınmasının planlandığını belirterek, “Cezaevinin boşaltılması için 5 yıldan beri büyük mücadele veriyorduk. Cumhuriyet Başsavcımızla yaptığımız son görüşmede cezaevinin boşaltma işinin 3-4 ay içinde gerçekleşebileceği kaydedildi. Nihayet amacımıza ulaşıyoruz. Cezaevi bu bölgemizin gelişmesine olumsuz etki yapıyordu ve ayrıca şehrin içinde cezaevi görüntüsü şehircilik açısından da uygun değildi” dedi.

 

DEV EĞİTİM KAMPÜSÜ

Cezaevinin boşaltılmasının ardından bölgeye bir eğitim kampüsünün kurulacağını belirten Doğan, “Buraya İzmit Lisesi, Gazi Lisesi ve Kız Meslek Lisesi’nin yer alacağı, içinde okulların yanı sıra spor salonları ve kültürel alanların da bulunacağı dört dörtlük bir eğitim kampüsü yapılacak. Böylece buradan bir mesaj daha vermiş olacağız. Cezaevi yerine okul yapmak mesajı çok anlam ifade ediyor” diye konuştu. Doğan, İzmit ve Gazi Lisesi’nin bulunduğu alana da kent kütüphanesine kurmak istediklerini söyledi.

 

09 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR