Tarhan: Kocaeli, marka kent olmalı

Yerel ve ulusal gündeme ilişkin bir çok konuya açıklık getiren Tarhan, Kocaeli’nin marka kent olması gerekliliğini vurguladığı televizyon programında...

BÜYÜT

Yerel ve ulusal gündeme ilişkin bir çok konuya açıklık getiren Tarhan, Kocaeli’nin marka kent olması gerekliliğini vurguladığı televizyon programında, kentin vizyon eksikliğinden ötürü iyi yönetilemediğini savundu.


BÜYÜKŞEHİR’E PROJE DESTEĞİ VEREBİLİRİZ
CHP Kocaeli Milletvekili Tarhan, ilk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını değerlendirdi. Tarhan, “Bu kenti gerçekten seviyorlarsa birilerine danışmalılar. Kocaeli marka kent olmalı, kentimiz vizyon projeler kenti olmalı. Büyükşehir Belediyesi’ne ve bürokratlarına proje desteği sunmaya hazırız. Kentimize bir kimlik kazandırmalıyız. Kimliksiz kent olur mu? Kentin vizyonunu hep beraber belirlemeliyiz. Kocaeli Barosu’nun, meslek odalarının, sivil toplum örgütlerinin ve daha birçok kurumun fikirlerinden faydalanmalıyız. İlimizde hiç kimseyi ötekileştirmemeliyiz. Bugün Eskişehir’e, Bursa’ya gittiğimizde karşımıza bir kent kimliği çıkıyor. Anadolu’nun birçok vilayeti raylı sistem, toplu ulaşım konusunda almış başını gidiyor. Malum zihniyet, Kocaeli’de 11 yıldır yerel yönetimlerde iktidarda. Raylı sistem konusunda 11 yıldır çivi çakılmadı” diyerek AKP’nin yerel yönetimlerini eleştiri yağmuruna tuttu.
 

RANT EKONOMİSİ OLUŞTURULDU
Sözlerine devam eden Tarhan, “Artık körfezimiz kirlenmiş ve sıkışmış durumda. Halen dolgu yapılıyor. Karamürsel’den Gebze’ye uzanan sahil bandında raylı sistemi geliştirmeliyiz. Bunun dışında, kentlerde yayalaştırma projelerine çok önem veriyorum. Yerel yönetimlerle ilgili gerek Küba’da gerekse Rusya’da önemli çalışmalarım, aldığım eğitimler oldu. Kentimizde organize sanayi bölgeleri açılıyor fakat altyapıları yetersiz kalıyor. Kentte inşaata ve ranta dayalı bir ekonomi oluşturulmuş durumda. Tarım arazileri sanayiye açılıyor. Vatandaşlardan 20 TL’ye alınan tarlalar bir bakmışsınız 200 dolardan satılıyor. Öncelikle mevcut organize sanayi bölgelerine sahip çıkmalıyız. Mevcut OSB’lerde tam kapasite kullanımı dolmadan, yeni OSB’ler yapılmasını desteklemiyorum. Önce altyapılar oluşturulmalı ardından OSB’ler kurulmalı. Bugün kentimizde bakıyoruz, birçok OSB’nin bağlantı yolları bulunmuyor. Bu sorunların ivedilikle çözülmesi gerektiğine inanıyorum” diyerek organize sanayi bölgelerinin durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 

OLASI ERKEN SEÇİME HAZIRIZ
Tarhan son olarak siyasi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, “Sayın Cumhurbaşkanı seçim bittikten sonra süreci sabote etti. Koalisyon görüşmeleri konusunda süreci tıkayan isim Erdoğan’dır. Bu konuda Sayın Ahmet Davutoğlu’nun samimi olduğuna inanıyorum. Ülkemizin geniş tabana yayılan, yüksek profilli bir hükümete ihtiyacı vardı. Bizler 7 Haziran’dan sonrada her an seçim olacakmış gibi halkımızın yanındayız. Onlardan hiçbir zaman kopmadık. CHP Kocaeli örgütleri ve milletvekilleri ile olası bir erken seçime hazırdır. Erken seçimden yana hiçbir çekincemiz bulunmuyor. Kocaeli’yi ilçe ilçe, köy köy gezmeye devam ediyoruz. Partimizde genç, dinamik ve vizyon sahibi arkadaşlarımızın önünü açmaya gayret ediyoruz”

21 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR