Ford Gebze&'de bin kişi çalıştıracak!

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, Gebze'deki Ar-Ge merkezinde en az bin kişi çalıştıracaklarını söyledi. Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, yerli o...

BÜYÜT

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, Gebze'deki Ar-Ge merkezinde en az bin kişi çalıştıracaklarını söyledi.
 
Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, yerli otomobil üretmek için Gebze'de bulunan Ar-Ge merkezindeki çalışan sayısını bin kişiye çıkaracaklarını söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı’nda yaptığı 'yerli otomobil üretin' çağrısı tartışılmaya devam ediyor. Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, yerli otomobili bugün teknolojik olarak Türkiye'de üretmenin mümkün olduğunu belirterek, Sadece Türk halkını hedef alan değil, global pazarı hedefleyen yerli otomobil üretilmeli. dedi.
 
EN BÜYÜK ARGE MERKEZİ
Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, Gebze’de bulunan Ar-Ge merkezinin bin kişiye ulaşacağını, Aselsan’dan sonra Türkiye’deki en büyük Ar-Ge merkezi olduklarını söyledi. Burada sadece Türkiye’de üretilen değil dünyadaki Ford fabrikalarına geliştirme yapıldığını kaydeden Otay, dizel motor geliştirme konusunda uzman hale geldiklerini dile getirdi. İhracatlarındaki artışın nedenlerinden birinin de yerli üretim olarak Amerika’ya satılan Transit Connect'in büyük payı olduğunu söyleyen Nuri Otay, Türk mühendislerin geliştirdiği ve Türkiye'de üretilen Connect'in bir yerde anavatanı ABD'ye satışı bizim için büyük bir moral oldu. dedi.

26 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR