ODTÜ KYÖD’te velilere seminer

ODTÜ KYÖD okulları 1. sınıfa başlayan öğrencilerin velilerine yönelik 2 hafta süren “Ailem Okula Başlıyor” veli eğitim semineri tamamlandı. 1. Sınıf ç...

ODTÜ KYÖD okulları 1. sınıfa başlayan öğrencilerin velilerine yönelik 2 hafta süren “Ailem Okula Başlıyor” veli eğitim semineri tamamlandı. 1. Sınıf çocuk için birçok yeni davranış ve becerinin temelini oluşturur. Okula başlamak ise hem çocuk hem de anne-baba için ayrı bir heyecandır. ODTÜ KYÖD okulları rehberlik servisi ve 1. sınıflar zümresi tarafından, 1. sınıfa başlayan öğrencilerin velilerine yönelik 2 haftalık “Ailem Okula Başlıyor” veli eğitim semineri tamamlandı.

 

GELİŞİM DÖNEMİ

Anne babaların çocuklarına karşı tutumlarını en iyi şekilde belirleyebilmeleri için, onların gelişim dönemlerinin özelliklerini ve etkili iletişim becerilerini bilmeleri gerekmektedir. “Ailem Okula Başlıyor” eğitim programı, öğrencilerin gelişim dönemleri ve ailelerin çocuklarıyla iletişiminde ihtiyaç duydukları konular çerçevesinde hazırlandı.

 

EĞİTİM SEMİNERLERİ

Veli eğitim seminerinin 1. oturumunda “ODTÜ-KYÖD’de Yaşam”, “6-7 Yaş Çocuklarının Gelişim Özellikleri” ve “Okuma-Yazma Süreci” konulu eğitimler rehber öğretmen ve 1.sınıf öğretmenleri tarafından verildi. Veli eğitim seminerinin 2. oturumunda ise “Anne Baba Tutumları Ve Bu Tutumların Çocuğun Kişiliği Üzerindeki Etkileri”,  “Etkili İletişim Becerileri” ve “İngilizce Eğitim Programı” başlıklı konular rehber öğretmen ve İngilizce öğretmenleri tarafından velilere aktarıldı.

 

ÇOCUKLARLA İLETİŞİM

Seminerin sonunda ODTÜ-KYÖD velileri edindikleri bilgilerin çocukları ile kurdukları iletişimi geliştirdiğini, çocukların yaşlarıyla ilgili yapmaları gereken duygusal, bilişsel ve psikomotor gelişimlerinin nasıl olması gerektiğini, uygulamanın onlar için çok faydalı olduğunu dile getirdi. 

12 Ekim 2017 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR