Türköz, Zirve Park’ta mahkemelik olmuş!

Bu sebepten sitenin yönetici firması Oceans Yöneticilik, kat malikleri adına Türköz’e dava açtı   Körfez Belediyesi tarafından eksik evrak ve ruhsat...

Bu sebepten sitenin yönetici firması Oceans Yöneticilik, kat malikleri adına Türköz’e dava açtı

 

Körfez Belediyesi tarafından eksik evrak ve ruhsat gerekçesiyle mühürlenen, Yarımca’daki Petkim Park Evleri’nin inşaat firması Türköz, Derince’de bitirdiği Zirve Park konutlarını da eksik teslim etti. Site yönetimi firmaya dava açarak bilirkişi istedi. Bilirkişi heyeti de inşaatın eksikliklerini tespit etti

 

FİRMAYA ZAMAN TANINDI

Derince’de yapımı tamamlanan Zirve Park Konutları’nın kat malikleri ile Türköz Firması mahkemelik oldu. Sitedeki kusurların giderilmesi için site sakinleri firmaya zaman tanıdı. Tanınan zaman içerisinde eksikler giderilmeyince sitenin yönetici firması Oceans Yöneticilik, kat malikleri adına Türköz’e dava açtı.

 

40 KALEMDEN FAZLA EKSİKLİK

Yönetici Firma, eksikliklerin giderilebilmesini sağlamak ve konut sakinlerini mağduriyetini gidermek amacıyla Kocaeli 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne dava açtı. Dava tutanağına da eksikliklerin tespit edildiği bilirkişi raporu eklendi. Oceans Yöneticilik Firması, 40 kalemden fazla eksiğin olduğunu bilirkişiye onaylattı. Bu konuyla ilgili dava halen devam ediyor.

 

ENGELLİLER İÇİN RAMPA

Mahkemeye sunulan bilirkişi raporunda şunlar yazılıydı; Site güvenliği için eksik veya yetersiz olan kameraların takılması ve düzenlenmesi gerektiği, havuzların standartlara uygun teslim edilmesi, site içirişinde kot farklılıklarından dolayı blok inişlerinin engelli site sakinlerinin kullanabileceği rampaların yapılması.

 

DRENAJLARIN KONTROL EDİLMESİ

Raporda, site içindeki sulama sisteminin tüm yeşil alanı kapsayabilecek şekilde düzenlenmesi, site drenajlarının kontrol edilmesi, A-B-C-J-K blokların atlındaki otoparkların tavanlarına izolasyon yapılması, blok içlerinde asansör odalarına çıkış için düzenlenmiş merdivenler iple bağlanıp tehlike arz edecek şekilde yapıldığı da yer alıyordu.


BOYANMAMIŞ YERLER VAR

Blok içlerinde sıvanmamış, boyanmamış yerler bulunduğu, fiber optik kabloların olmayışı, eksik ve hatalı hat çekilmiş olup site sakinlerinin bu hattan yararlanamaması, bahçelerdeki depo kapaklan tutamaklarının standartlara uygun olmaması, J ve K bloklara otopark ve çocuk parkının bitişik olması da bilirkişi raporuna yazılanlar arasında yer alıyor.

 

12 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR