Ercan Azak’ın ilk vedası İzmit İlçeye

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları bu haftaki gündemlerinin ve ziyaretçilerinin yoğun olması nedeniyle yönetim kurulu toplantısını iki bölüm halinde ve ha...

BÜYÜT

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları bu haftaki gündemlerinin ve ziyaretçilerinin yoğun olması nedeniyle yönetim kurulu toplantısını iki bölüm halinde ve hayli uzun gerçekleştirdi. Toplantının ilerleyen zamanında AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak’da yeni yönetime hayırlı olsun demeye, aynı zamanda gençlerin aklına takılan soruları, özellikle yeni seçilecek başkan hakkındaki ve son günlerde yeni başkanın genel merkezden Yusuf Akın veya teşkilat dışından biri olacağı sorularına cevap vermek için toplantıya katıldı.
 
Tutuş “Ercan Azak, 12 İlçeye Hakim Bir Başkanlık görevi yürüttü”
2009 yılında İzmit İlçe Gençlik Kollarında göreve başladıktan sonra kısa bir zaman zarfında kendisiyle İl Gençlik Kollarında çalışma fırsatı buldum. Toplantılarına katılanlar bilir, çok verimli toplantılar yöneten, 12 tane ilçemizi de koordineli bir biçimde örgütleyen, kurmuş olduğu ekiple güzel işlere imza atan bir başkanlık süreci geçirdi ve bu görevi buraya kadar getirdi. Bu süreç sonlandığında kendisiyle yine istişare halinde olacağımıza inanıyorum ve sözü İl Gençlik Kolları Başkanımıza bırakıyorum” dedi.
 
Murat Ergelen ve Yönetimine Teşekkür Ediyorum
AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak, yönetimin yeni olması nedeniyle kendini tanıttı. Daha sonrasında ise konuşmasına şöyle devam etti “ Teşkilatlarımız içinde 10 yıldır değişik kademelerde görev yaptık, son 2,5 yıldır Kocaeli Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevini sürdürüyorum. Çok güzel bir kongre süreci geçirdik. Biz İzmit İlçe Gençlik Kollarımızla her zaman bir uyum içerisinde hiçbir sorun olmadan gerçekten güzel çalışmalara imza attık. Bir önceki dönemde görev yapan eski İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Ergelen ve yönetimine teşekkür ediyorum “ dedi
 
Benim Görüşüm Gençlik Kolları Başkanı’nın Teşkilatlarımızdan Çıkmasıdır
İl Gençlik Kolları Başkanlığı hakkında söylentilere gelecek olursak, burada birinci derecede dedikodu kulislerinden ziyade bizim ne söylediğimiz önemli. Bu anlamda benim İzmit’te başladığım ve diğer ilçelerde devam edeceğim, arkadaşlarımızı bilgilendireceğim toplantılar olacak. İl gençlik kolları başkanı olarak ve yönetimimiz olarak bizler teşkilatın damarlarından gelen ve teşkilatçılığın ne demek olduğunu iyi bilen bir yönetimiz. Bu konuya bakış açımız, bu işin emeğini çekmiş, bu işin tozunu yutmuş arkadaşlarımızdan birinin başkan olmasıdır. Mevcut süre içerisinde, şu anki  gençlik kolları yapımız içerisinden 3 arkadaşımız ve eski İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanımızın bir adaylık süreci var. Bizim bu süreçle ilgili görüşümüz bizden sonra bu işi yürütecek olan İl Gençlik Kolları Başkanının bu yapı içerisinden çıkması doğrultusundadır. Yaptığımız istişarelerimizde ve büyüklerimizle olan görüşmelerimizde bizim tavrımız bu anlamda net. İl Gençlik Kolları Başkanı olarak kişisel fikrimi söylemek gerekirse dışarıdan bir arkadaşımızın ya da teşkilatların içerisinde yer almayan veya siyasette görev yapmayan bir arkadaşımızın direk il gençlik kolları başkanlığından göreve başlamasının çok doğru olmadığını ve bunun teşkilatçılık anlayışıyla bağdaşmadığını düşünüyorum.
 
Bu tür konuşmalar ve yakıştırmalar bana göre teşkilatçılığı bilmeyen, bu işin doğasından gelmeyen insanların konuşmalarıdır. Tavrımız nettir. Zaten değerli büyüklerimizin görüşü de aynıdır.
 
AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş’tan Teşekkür
Muharrem Tutuş “Kongre sürecinde ve sonrasında bir çoğunuzla istişare halindeydik ve sık sık diyaloglarımız oldu bu konuda özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bu süreçten sonrasında da beraber çok güzel işler yapacağımızı ve nasıl başladıysak öyle devam edeceğimizin garantisini veriyorum, bu konuda bizden emin olmanızı istiyorum”dedi.
 
Ercan Azak İlk Veda Konuşması’nı Ak Genç İzmit’e yaptı.
Ercan Azak son olarak “Allah’ın izniyle bu ayın yaklaşık sonuna doğru bu görevi layıkıyla yapacak değerli bir kardeşimize teslim edeceğim. Daha sonra il başkanlığımızın takdiri neticesinde siyasette farklı noktalarda görev yapacağız. Gençlik kolları geçmişimizi, buradaki anılarımızı hiçbir zaman unutmadan yine gençlik kollarının en kuvvetli savunucusu olarak sizleri farklı yerlerde temsil edeceğim. İzmit İlçe Gençlik Kollarımızın çok güzel çalışmalara imza atacağına eminim. Bunun için çok güzel bir ekip oluşturuldu. Yeni yönetimin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Siyasi hayatınızda AKP Gençlik Kollarında olmanın ayrıcalığını yaşayacağınızı temin ederim” dedi ve İl Gençlik Kolları Başkanı ünvanıyla İzmit İlçe Gençlik Kollarına son ziyaretini gerçekleştirmiş oldu.

16 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR