“MHP, 2013’te 357 bin oy alacak”

MHP istişare toplantısında salon boş kaldıMHP Kocaeli İl Başkanlığı 2’nci olağan istişare toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Ünlü, “2013...

BÜYÜT

MHP istişare toplantısında salon boş kaldı
MHP Kocaeli İl Başkanlığı 2’nci olağan istişare toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Ünlü, “2013 seçimlerinde 357 bin oy istiyorum” dedi

MHP Kocaeli İl Başkanlığı Sabancı Kültür Merkezinde 2’nci olağan istişare toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, eski, yeni il ve ilçe başkanları ve parti üyeleri katıldı. Toplantıda Divan üyeliklerini ise Lütfü Türkkan, Aydın Ünlü ve İl Sekreteri Tahsin Cebeci yaptı.

“357 BİN OY ALACAĞIZ”
İstişare açılış konuşmasını 13 ilçe adına MHP Derince İlçe Başkanı Mehmet Emin Şimşek yaptı. İstişarede konuşan MHP Kocaeli il başkanı Aydın Ünlü, “2013 seçimleri öncesinde neler yaptığımız ve neler yapacağımızı görmek konuşmak ve yeni çalışmalara imza atmak adına buradayız. MHP’den başka güvenecek kimsesi kalmayan milletimiz bizi yanında görmek istemektedir. Ve ben seçimler öncesinden partimizin Kocaeli genelinde kaç oy alacağını, bilmek istiyorum. AKP gibi bir devle mücadele ediyorsak ona göre çalışmalar yapmak zorundayız, ben iddia ediyorum bu teşkilatlar çalışmalarıyla 357 bin oy alacak buna yürekten inanıyorum.”dedi.

“AKP’NİN ŞİFRESİNİ ÇÖZDÜK”
Ünlü, “Biz MHP Kocaeli olarak AKP’nin şifresini çözdük, biz artık Kocaeli genelinde bir tane bile belediye alamayan, belediyelerde meclis üyesi olmayan ve Kocaeli’nde bir milletvekili çıkarıp etkinliğini sürdüren bir teşkilat kimliğinden sıyrılmak istiyoruz. Bu sebeple halkımızın kafası karışık ne yapacağını bilememekte, biz halka ülkenin kurtuluşunun bizde olduğunu göstermemiz gerek bunu sokağa çıkarak ev toplantıları yaparak 40x40’lar düzenleyerek anlatmamız lazım, AKP’nin maddiyatını ülkücü hareketin gönüllüğü yenecektir” diye konuştu.

“REFAHIN ADI BAHÇELİ”
4 Kasım kurultayındaki genel başkan seçimlerine de değinen Aydın Ünlü, “Hep söyledim bugün burada bir kez daha söylüyorum, ülkemizin için huzuru, güvenin ve refahın adı Devlet Bahçeli’dir. Kocaeli teşkilatı olarak Sayın Bahçeli ile siyaset yapmaktan memnunum ve yapmaya da devam edeceğim” dedi.

“TERÖR YANDAŞLARINA ÖDÜL”
Toplantının devamında konuşan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan “Bugün burada organize edilen istişaremiz için teşkilatımızı kutluyorum, ancak toplantımıza mazeretsiz katılım göstermeyenlere de bu teşkilatta keyfe göre işler yapılamayacağını ve herkesin bir görevi olduğunu hatırlatacağız. Katılım gösteren herkese teşekkür ederiz” dedi. Konuşmasının hemen başında Balyoz davası kararlarıyla hükümete yüklenen Türkkan, “Elimizde Kuzey Irak’ta olduğuna dair belgeler bulunan Engin Alan için dağlarda terörist avlarken darbe yapacak düşüncesi adı altında hapse mahkum ettiler. Bu hükümet teröre karşı duranları cezalandırıp onların yanında olanları ise ödüllendirmektedir.

“ŞEREF KONUĞU BARZANİ”
Bugün AKP kongresinin bir bölümünü izleme fırsatım oldu. Kongrede Başbakan davetlilere selam verirken Barzani’nin adı okunduğunda bütün salon ayağa kalktı ve en büyük alkışı Barzani aldı, bu nasıl iştir anlam vermek güç bir de Barzani AKP Kongresi’ne şeref konuğu olarak davet edilmiş. İşte bunların şerefi, haysiyeti bu kadar” dedi.

“EN DOĞRU ŞEÇİM BAHÇELİDİR”
Türkkan sözlerine 4 Kasım’da yapılacak genel başkan seçimlerine değinerek devam etti. Türkkan, bu kongre sadece MHP için genel başkan seçimi olmayacak. Türkiye bu kongre işe beraber kendine yeni bir yol çizecek, bu yolda da MHP öncü olacak tek partidir. Bu sebeple Türkiye’nin ve MHP’nin geleceği için en doğru seçim Devlet Bahçeli’dir” dedi.

01 Ekim 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR