Kuşkan ilçeler için Ankara’ya gitti

CHP İl başkanlığına Yalçın Kuşkan’ın atanmasından sonra tartışmalara sahne olan Körfez ve Gebze ilçe başkanlıkları için girişimler son aşamaya geldi....

BÜYÜT

CHP İl başkanlığına Yalçın Kuşkan’ın atanmasından sonra tartışmalara sahne olan Körfez ve Gebze ilçe başkanlıkları için girişimler son aşamaya geldi. Önceki gün Ankara’ya çağrılan Yalçın Kuşkan genel merkez yöneticileriyle birlikte Körfez ve Gebze ilçe başkanlıklarını konuştu.

İlçe başkanları istifa eden Körfez ve Gebze ilçe başkanlıkları için göreve geldiği ilk günlerde çeşitli açıklamalarda bulunan Yalçın Kuşkan’ın bu hafta harekete geçerek gerekli görevlendirmeleri yapması ve ilçe başkanlarını kamuoyuna açıklaması bekleniyor. Ankara’ya giderek genel merkez yetkilileri ile çeşitli temaslarda bulunan Kuşkan’ın Ankara’dan Gebze ve Körfez ilçe başkanlık sorumlularıyla net talimatlar aldığı konuşuluyor. Parti kulislerinde Körfez ilçe başkanlığı için, daha önceden ilçe başkanlığına aday olan fakat daha sonra Salih Şirin yönetiminde yer alan Doğan Ergün ile CHP Körfez İlçe Sekreteri Mehmet Miroğlu’nun ismi geçiyor.

GEBZE KARIŞIK
CHP Gebze ilçe başkanlığı görevini CHP Gebze İlçe Örgütü’nde Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Av.Güner Anlar Baş yürütmeye başladı. Anlar Baş’a muhalefet eden bir grup partilinin geçtiğimiz günlerde istifa ederek mevcut yönetimin düşmesi için çabalaması Gebze’nin Körfez örgütünden daha karışık bir durum içerisinde olduğunu gösteriyor. Parti içerisinde özellikle Gebze ilçesi için birçok isim dile getiriliyor. Dün akşam saatlerinde Darıca’da bir otelde işadamlarıyla biraraya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kimi partililerle biraraya gelerek Gebze İlçe Başkanlığı için görüştüğü biliniyor.

11 Şubat 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR