Ünlü’nün kalesi sağlam

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, önceki akşam Kartepe’de bir yemek düzenledi. İlçedeki 35 il delegesinin 25’inin katıldığı yemekte ilçe başkanı Murat Kalen...

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, önceki akşam Kartepe’de bir yemek düzenledi. İlçedeki 35 il delegesinin 25’inin katıldığı yemekte ilçe başkanı Murat Kalender, Kartepe Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Dülger ve ilçe yöneticileri de hazır bulundu.

 

ÖRNEK KONGRELER

Kartepe’nin sorunları olan bir ilçe olduğunu söyleyen il başkanı ünlü, ilçede güçlü bir teşkilat kurmak için çalıştıklarını, kongrede de bu gücü oluşturduklarını söyledi. İki listenin çıkmasıyla kent geneline enerji verildi. Gergin ve çatışma içinde geçmeyen kongrelerimiz örnek olmuştur” dedi.

 

“KAZANAN MHP OLACAKTIR”

2015 seçimlerinin ülkenin kaderini de belirleyeceğini belirten Ünlü, şöyle devam etti: “2015 genel seçimlerinin altını doldurmalıyız. 12 ilçede başarıyla kongreleri geride bıraktık. 4 il başkan adayımız var. Kongreler devlet meselesidir. Ülkücü camia kendilerine yakışanı yapmıştır. İl kongresinde kazanan MHP olacaktır.”

 

“ÜLKÜCÜ ELEŞTİRİLMEYECEK”

Yapılacak olan kongrede hiçbir ülkücünün tercihleri dolayısıyla eleştirilmeyeceğini dile getiren Ünlü, “Partideki herkes değerdir. Başka bir adayı destekleyenler eleştirilmeyecek. 2015 seçimlerinde birbirimize ihtiyacımız olacak. Ülkücü camia bir arada olmalıyız. Sandıktan çıkan il başkanıdır. Tercih delegenindir” ifadelerini kullandı.

 

“OYLARA İPOTEK KOYULMAZ”

2015 seçimlerinin yapısının il kongresinde belli olacağını da sözlerine ekleyen Ünlü, şöyle konuştu: “Geçmiş yıllarda asker delegeler yazılıyordu. Şimdi ise delegeler kimin ne yaptığını biliyor. Kararı da buna göre verecek. Kimse delegenin oyuna ipotek koyamaz. Sandıktan çıkacak il başkanı Kartepe’deki teşkilat mensubuna ulaşmalıdır. Sandıktan çıkacak olan il başkanı teşkilatın istediği milletvekili adayını ortaya çıkaracak.”

 

“TABANA GÜVEN ŞART”

Teşkilatın hakkını savunacak bir il başkanı seçilmesi gerektiğini söyleyen il başkanı Ünlü, sözlerini şöyle tamamladı: “Sizlere haklarınızın yenmeyeceğinin sözünü veriyorum. MHP iktidarı herkesin yüzünü güldürecek. Teşkilatlara güvenin. Milletvekili veya belediye başkan adayının muhatabı teşkilatlar olacaktır. Tabana göre siyaset izlenecek. 2015 için birlik olmalıyız. Kocaeli, İstanbul’un gırtlağıdır. Burada başarı sağlanırsa İstanbul da alınır” Serkan BORLAK

16 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR