Türkiye Diyanet Vakfı, kurban keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı

Palakoğlu, "Teslimiyetin ve paylaşmanın zirvesini teşkil eden Kurban, akrabaları, komşuları ve dostları birbirine yaklaştırdığı gibi, Afrika’dan Asya...

BÜYÜT

Palakoğlu, "Teslimiyetin ve paylaşmanın zirvesini teşkil eden Kurban, akrabaları, komşuları ve dostları birbirine yaklaştırdığı gibi, Afrika’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Güney Amerika’ya, Gazze’den Bosna Hersek’e, Edirne’den Hakkari’ye kadar geniş bir coğrafyada adını bile duymadığımız ülkelerdeki hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimizi ve yeryüzündeki bütün müminleri de birbirine yakınlaştırmaktadır” dedi.

 

Türkiye Diyanet Vakfının, kurmuş olduğu profesyonel ve teknolojik alt yapısı ile her bir bağışçıyı ve her bir kurbanı adım adım takip ettiğini, Kurban Organizasyonunun tüm süreçlerinin bizzat vakıf tarafından yürütüldüğünü ve kesilen kurbanların tamamının bekletilmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını belirten Palakoğlu, “2015 yılı Kurban Programı Kapsamında Türkiye Diyanet Vakfı’na verilen vekâlet sayısında yüzde 33 artış oldu, hayırsever milletimiz 180 bin 35 hisse kurbanı vakfımıza emanet etti. Ülkemizden ve Dünyanın dört bir yanından vakfımıza verilen emanetleri dini usullere uygun olarak, vekalet veren kişilerin adları okunarak 104 ülkenin 469 bölgesinde, ülkemizde ise 195 il ve ilçe merkezinde görevli ve gönüllülerimiz nezaretinde keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Vakfımıza vekâlet veren hayırseverlerimizin kurbanlarının kabul olmasını diliyor; barışın, esenliğin, tefekkürün, yenilenmenin, sabrın, çaresizliği gidermenin, kutlu yürüyüşün, yoksula, kimsesize ve çaresize yakınlaşmanın vesilesi olan Kurban Bayramının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Türkiye Diyanet Vakfı 1993 yılından beri Diyanet İşleri Başkanlığı ile Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı düzenlemektedir. Türkiye Diyanet Vakfı 2014 yılında da 135 bin 394 hisse kurbanı yurt içinde 174 il ve ilçe merkezde, yurt dışında 69 ülkenin 557 bölgesinde keserek ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırdı.

28 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR